Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

DSC 0597

    

    22.03.2021 roku odbyła się Szkolna Olimpiada Mechaników. Uczestnictwo w niej wiązało się z przejściem przez dwa etapy. W pierwszym z nich uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach takich jak: cofanie ciągnikiem z przyczepą dwuosiową po łuku, przerzucanie opony ciągnikowej, gwintowanie pręta. Wszystkie zadania wymagały od uczestników nie tylko precyzji i sprawności, ale także umiejętnego gospodarowania upływającym czasem.
     Finałowe potyczki zostały zmodyfikowane – ich poziom był naprawdę wysoki! Zawodnicy: cofali przyczepą dwuosiową łamaną, przerzucali koła ciągnikowe, biegali slalomem z jajkiem umieszczonym w kluczu oczkowym, nakręcali nakrętki na szpilkę, montowali brzeszczot w oprawie piłki do metalu, piłowali bez przyrządu pomiarowego odcinek o wyznaczonej długości.
     W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
w cofaniu ciągnikiem : Marusz Olsztyn (I miejsce), Łukasz Życzkowski (II miejsce), Jakub Jabłoński (III miejsce),
w konkurencji sprawnościowej z kołem: Łukasz Życzkowski (I miejsce), Bartosz Izbicki (II miejsce), Jakub Jabłoński (III miejsce),
w cięciu: Robert Górski (I miejsce), Mariusz Olsztyn ( II miejsce), Bartosz Izbicki (III miejsce).

Gratulujemy zwycięzcom!