Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     Drodzy uczniowie, dziękujemy za Wasze nagrania. Zawsze, gdy młodzi ludzie sięgają po poezję, nasze serca się radują. W końcu jak pisała Wisława Szymborska: tylko „Niektórzy lubią poezję. Niektórzy – czyli nie wszyscy. Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość”. Dobrze, że chociaż przez chwilę byliście w tej mniejszości.

      W konkursie wzięło udział siedmioro uczestników. Szczególnie zaangażowała się klasa II PT. Podziękowania i gratulacje składam wszystkim recytatorom. Każdy z Was wykazał się trudem odnalezienia odpowiedniego dla siebie utworu i wyrecytowania go przed kamerą, co jak się okazuje wcale nie jest łatwiejsze, aniżeli na scenie. Dziewczęta na podium zasługują na podziw i gromkie brawa za szczególną czułość, wrażliwość na słowo oraz nieoczywiste interpretacje. Zwyciężczyni doceniona została ponadto za niezwykłą umiejętność wciągnięcia słuchacza w historię, szczerość i prostotę przekazu, która wywołała głębokie wzruszenie odbiorców. Mam nadzieję, że w następnym roku znajdzie się więcej śmiałków!

 

Ewa Pawłowska