Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     Olimpiada jest organizowana dla uczniów kształcących się w szkole średniej, których ciekawi przebieg i kontrola jakości procesów technologicznych wytwarzania produktów spożywczych, a także magazynowanie surowców, półproduktów i gotowych wyrobów, jak również ich spedycja. Udział w olimpiadzie jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas pracy z nauczycielem oraz wynikających z rozwoju własnych pasji.
     Uczniowie naszej szkoły, zachęcani przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie klasy 3 PT: Alicja Orchowska, Angelika Sidorek, Natalia Rozenkiewicz, Klaudia Tomaszewska i Filip Słabiński oraz uczennice klasy 2 P4: Ewelina Bielecka i Julia Waraksa. Natomiast do etapu centralnego przeszli: Angelika Sidorek, Natalia Rozenkiewicz, Julia Waraksa oraz Filip Słabiński.
    Finaliści oprócz cennych nagród rzeczowych otrzymują zaświadczenie, na podstawie którego są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego ich kwalifikacje w zawodzie oraz indeksy na wyższe uczelnie w całym kraju.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!