Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     Zbigniew Herbert pisał listy- wiersze do przyjaciół, artystów, osób, które cenił. Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – stał się inspiracją dla ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz”.
     Chętni uczniowie naszej szkoły, za namową pań polonistek: p. Marty Baluty i p. Ewy Pawłowskiej licznie obdarowali słowami poezji bliskie sobie osoby. Utwory - wybrane samodzielnie i świadomie, napisane odręcznie, a niekiedy również wspaniale ozdobione, wręczone zostały mamom, babciom, przyjaciołom, sympatiom. Ten piękny gest – niosący pociechę, duchowe wsparcie, przekazujący uczucia, wzbudzający uśmiech na twarzy, był gestem na wskroś ludzkim i bardzo dzisiaj potrzebnym. Przyczynił się do wzmocnienia międzyludzkich i międzypokoleniowych relacji. W pamięci obdarowanych, jak i naszych uczniów, pozostanie zapewne na długo.