Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

20200225 144017    
     Wojewódzka Olimpiada Młodych Producentów Rolnych odbyła się we wtorek, 25 lutego 2020 w Białymstoku.  Od wielu lat organizowana jest się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.
     Olimpiada cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi związanych z problematyką rolniczą. Stanowi to okazję do współzawodnictwa w zakresie szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, zarówno praktycznej jak i teoretycznej. W Olimpiadzie mogą brać udział młodzi producenci rolni oraz uczniowie posiadający lub współgospodarujący w gospodarstwie rolnym. Limit wiekowy uczestników zawiera się w przedziale 16 - 40 lat. Olimpiada przebiega czteroetapowo, począwszy od eliminacji gminnych, później eliminacje szkolne i powiatowe, poprzez finał wojewódzki, a kończąc na Finale Krajowym.


    W tym roku do rywalizacji przystąpiło 37 uczniów szkół rolniczych z terenu województwa podlaskiego.
     Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III i IV technikum rolniczego w składzie:

 

  • Michał Haraburda
  • Tomasz Bernatowicz
  • Krzysztof Siemaszko
  • Sylwia Wiśniewska
  • Hubert Czyżewski
  • Damian Truchan

     Od wielu lat przygotowuje uczniów i opiekuje się nimi p. Anna Słowikowska.
     W tym roku trzecie miejsce zajął  Michał Haraburda, uczeń klasy IV.
     Marszałek Artur Kosicki gratulując i wręczając nagrody zwycięzcom podkreślił, że w województwie podlaskim, wiodącą gałęzią gospodarki jest właśnie rolnictwo.
     Teraz naszego laureata etapu wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych czekają zmagania krajowe. Finał etapu krajowego odbędzie się podczas jubileuszowych XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach.