Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     W dniach 2 – 3 kwietnia 2019 r. w Białymstoku odbył się Wojewódzki Turniej Gastronomiczny pt. „Magiczne Smaki”, w którym brało udział 32 uczniów. Młodzież do konkursu przygotowywała Teresa Łapińska.
     W zawodach kulinarnych naszą szkołę reprezentowali: Emilia Tyczkowska z kl. III TG oraz Hubert Sylwisty z kl. III ZK. Uczniowie przygotowali oryginalne i wykwintne potrawy. Emilka zaserwowała polędwiczki wieprzowe sous – vide w panierce ziołowej z sosem żurawinowym i karmelizowanymi różyczkami z kalafiora i brokułu. Zajęła miejsce V za oryginalne sporządzenie i smak oraz V miejsce „Szefów Kuchni”. Natomiast Hubert Sylwisty zaproponował łososia w sianie, palonego salsą z pieczonej papryki, ziemią ziołową, puree z selera i coulis malinowym. Uczeń otrzymał wyróżnienie za oryginalne sporządzenie i smak oraz IV miejsce „Szefów Kuchni”. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i magicznych smaków!