Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<.

     Moje ulubione ciasto biszkoptowe– pod takim hasłem już po raz trzeci w naszej Szkole odbył się konkurs cukierniczy.

     Dziesięć dwuosobowych drużyn zgłosiło się w piękny styczniowy dzień, by stawić czoła trudom związanym ze stworzeniem arcydzieł cukierniczych. 

Zadanie wbrew pozorom nie było łatwe – ciasta miały nie tylko cieszyć oko, ale przede wszystkim pieścić podniebienia jurorów. Trudy i organizację pracy, artystycznego ducha i umiejętności kulinarne oceniali: Pani dyrektor Arletta Małgorzata Brzezińska, właściciel cukierni Sugar – Pan Paweł Pojawa oraz uczennica Joanna Szymanowska. Nad właściwym przebiegiem rywalizacji czuwała Pani Marta Urbanowicz – nauczycielka przedmiotów zawodowych i organizator konkursu.

     Uczniowie pracowali w pocie czoła, w ciągu kilku godzin spod rąk młodych kreatorów sztuki cukierniczej wyłaniały się smakowite torciki i wyborne roladki. Oto wyniki zmagań:

I miejsce: Aleksandra Jasińska, Kamil Krawcewicz(klasa I ZK)  - Mini torcik śmietankowo-krówkowy

II miejsce: Beata Siedlecka, Ilona Urbanowicz(klasa I TAK) - Tutti Frutti

III miejsce: Katarzyna Zyskowska, Elżbieta Kaszuba(klasa II TGa) - Słodkie coś

         Podczas współzawodnictwa nasi uczniowie mieli okazję doskonalić umiejętności cukiernicze i ciastkarskie, a także rozwijać wiedzę z zakresu technologii i techniki produkcji cukierniczej.

         Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłów. Słodkie wypieki można podziwiać na fatografiach, a przepisami na biszkopty z pewnością podzielą się nasi zwycięzcy.