Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

    4 marca 2019 r. odbył się 37 edycja finału etapu wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W Olimpiadzie tej biorą udział uczniowie szkół rolniczych, studenci uczelni rolniczych oraz rolnicy indywidualni. Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w tym wydarzeniu. W tym roku reprezentowali nas uczniowie:

  • Piotr Sadowski klasa IV technik rolnik,
  • Paweł Nowikow klasa IV technik rolnik,
  • Radosław Czulewicz klasa IV technik rolnik,
  • Marcin Matusiewicz klasa IV technik rolnik,
  • Michał Haraburda klasa III technik rolnik,
  • Tomasz Bernatowicz klasa III technik rolnik.

   Uczniowie ci, zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych. Do następnego etapu zakwalifikował się Piotr Sadowski.
   Olimpiada ta jest okazją do poszerzania wiedzy z rolnictwa, wymiany doświadczeń, nawiązywania nowych, wartościowych znajomości.
   W lutym, uczniowie klasy III technikum rolniczego uczestniczyli w szkoleniu zawodowym „Nowoczesne technologie uprawy zbóż w województwie podlaskim” . Szkolenie zostało zorganizowane przez Podlaską Izbę Rolniczą i współfinansowane ze środków UE w ramach działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna”, PROW.
   Przystępna forma wykładu wzbudziła duże zainteresowanie uczniów oraz poszerzyła ich wiedzę z zakresu produkcji roślinnej.