Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

DSC 0007     15 listopada 2018 r. Teresa Łapińska i Marta Urbanowicz zorganizowały Patriotyczny konkurs cukierniczy.
    W kulinarnych zmaganiach wzięło udział 15 drużyn. Zadaniem uczestników było przygotowanie słodkiego deseru w biało – czerwonych kolorach. Natomiast ekspertem, oceniającym słodkie wypieki była Izabela Mróz z hotelu Loft w Suwałkach.


    Zwyciężczyniami konkursu zostały: Kinga Klejmont i Roksana Kowalczyk, przedstawicielki klasy II TG, które przygotowały „Torcik dla Niepodległej”. Drugie miejsce zajęły uczennice klasy III TG: Emilia Tyczkowska i Izabela Bogdan, które wykonały „Pana cotta biało – czerwoną”. Natomiast na III miejscu uplasowały się: Karolina Jankowska i Natalia Judzewicz, również uczennice klasy III TG, które upiekły „Ciasto biało – czerwone”.
    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!