Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

17
     W bieżącym roku szkolnym organizowane były dwa konkursy dotyczące popularyzacji pszczelarstwa.
     Pierwszy konkurs organizowany był przez Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego obejmował tematykę przybliżającą "Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki". Laureatami konkursu zostali: Michał Haraburda z kl.II TR, Natalia Sierzputowska z kl. I TR i Łukasz Kraczaj z kl.I TR.
     Drugi konkurs ”Bliżej pszczół" organizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym i industrialnym.
     Konkursy poprzedziły kilkugodzinne warsztaty przeprowadzone przez mgr inż. Józefa Łukasza Sowulewskiego z Terenowego Koła Pszczelarzy w Sejnach, który omówił życie pszczół oraz uświadomił młodzieży znaczenie produktów pszczelich.
     Nauczycielki przedmiotów zawodowych Joanna Okrągła i Anna Słowikowska przeprowadziły zajęcia poszerzające wiedzę z zakresu pszczelarstwa. W konkursie udział wzięli uczniowie z kl. I, II, III Technik Rolnik.