Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

2016/2017

IMG 101

     19 maja uczniowie klas I ZK - Hubert Sylwisty, Daniel Cimochowski i II TG - Natalia Chomicz, Monika Pakirska reprezentowali szkołę na Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie „Smaki wsi” w ZSCKR w Karolewie.

Czytaj więcej...


     1 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Poprawnej Polszczyzny. Konkurs został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego.
     W zmaganiach językowych uczestniczyło 31 osób. Organizatorkami przedsięwzięcia były: Patrycja Peszka i Marta Baluta.

Czytaj więcej...

IMG 1897     W dniu 17.01.2017 r. w naszej szkole odbył się czwarty konkurs cukierniczy: „Moje ulubione ciasto – sernik”. W kulinarnych zmaganiach uczestniczyło czternaście dwuosobowych zespołów. Organizatorkami konkursu były: Marta Urbanowicz i Teresa Łapińska.
     Konkurs wygrały Joanna Fiedorowicz i Marta Muraczewska z kl. III TGa – „Sernik wiedeński inaczej”. II miejsce zajęły Monika Kulewicz i Adrianna Kirchoff z kl. III ZK za „Sernik domowy z czekoladą na kruchym cieście”. Natomiast na miejscu III uplasowały się Anna Kozłowska i Anna Podurgiel z kl. II ZK za „Sernik oreo”.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

AIDS

     W związku z obchodami Światowego Dnia AIDS, młodzież naszego Zespołu przystąpiła do szkolnego konkursu wiedzy na temat HIV/AIDS. W zmaganiach wzięło udział 14 uczniów z klas pierwszych. Uczestnicy rozwiązali test, składający się z pytań otwartych i zamkniętych, wykazali się zadowalającą wiedzą z zakresu tematyki konkursu.
Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce; Izabela Bogdan – I PT
II miejsce; Sylwia Wiśniewska – I FT
III miejsce; Piotr Kaszuba – I FT
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

IMG 1562

     Nastrój Świąt Bożego Narodzenia tworzą nie tylko choinka, prezenty od świętego Mikołaja czy zapach wigilijnych przysmaków. Uroczystą, świąteczną atmosferę podkreślają elegancko nakryte stoły.
     Dnia 8 grudnia 2016r. w naszej szkole, tradycyjnie już, odbył się Konkurs nakrywania stołów bożonarodzeniowych. Rywalizowało ze sobą 10 drużyn. Wszystkie stoły zachwycały niepowtarzalną kompozycją i świątecznym klimatem. Zmaganiom naszych uczniów przyglądała się młodzież z gimnazjum w Bakałarzewie.

Czytaj więcej...

IMG 1273     W dniach 21 – 28 listopada 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Ziemniaka.
Roślina ta wywodzi się z Ameryki Południowej. Do Europy została przywieziona pod koniec XVI wieku i stała się jednym z podstawowych składników jadłospisu na całym świecie. Na dietę przeciętnego mieszkańca Ziemi składa się ok. 33 kilogramów ziemniaków rocznie. Warto dodać, że ziemniaki zawierają niewiele kalorii, za to dużo witamin, zwłaszcza witaminy C i beta-karotenu oraz minerałów, błonnika i białka.

Czytaj więcej...

Dnia 10.11.2016 r. odbyło się szkolenie organizowane przez "KRUS" i "PIP" w którym wzięły udział klasy IV TR i IV TA. Szkolenie było etapem przygotowawczym do konkursu "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym", którego etap szkolny odbędzie się 08.12.2016 o godzinie 10:40 w sali 26. Poniżej zdjęcia z szkolenia.

Czytaj więcej...