Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Z okazji Dnia Języków Obcych organizowane są w naszej szkole konkursy z języków obcych:

  • Język angielski – konkurs z wiedzy o krajach anglojęzycznych,
  • Język angielski – konkurs leksykalno-gramatyczny,
  • Język niemiecki – konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
  • Język rosyjski – konkurs z wiedzy o Rosji

Wszystkie konkursy odbędą się dnia 29.09.2020r (wtorek) na 3 i 4 godzinie lekcyjnej.
Prosimy 4 chętne osoby z każdej klasy o zgłaszanie swego udziału do nauczycieli języków obcych:

2 osoby - j. angielski
1 osoba - j. niemiecki
1 osoba - j. rosyjski

Termin zgłaszania: do 28.09.2020r (poniedziałek).
Każdy uczestnik w trakcie konkursu musi posiadać telefon z dostępem do Internetu.
Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i oceny.

Organizatorzy: nauczyciele języków obcych

Tegoroczne żniwa, jak coMF z prasą rolującą ze stołem 1 roku będą gorące i pełne obaw, czy uda się zebrać plony w dobrych warunkach pogodowych. Jednak tegoroczny stan pandemii związanej z koronawirusem nie pozwala na prowadzenie działań specjalistom OIP w bezpośrednim kontakcie z rolnikami pracującymi na polach tj. wizytacji prac polowych i doradztwa osobistego. Dlatego proponujemy wszystkim mieszkańcom podlaskiej wsi udział w wirtualnym konkursie „Żniwa mogą być bezpieczne – w obiektywie 2020”. Idea jest prosta – trzeba nakręcić film o tematyce związanej z pracami żniwnymi, a szczególnie bezpieczeństwem w czasie tych prac. Regulamin wraz z formularzem zgłoszenia jest w załączeniu. Zachęcamy wszystkich do udziału. Autorzy najciekawszych filmów otrzymają nagrody rzeczowe. 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin-konkursu-wresja-3.doc)Regulamin konkursu[ ]42 kB

     Nadchodzi wiosna, rozkwitają pąki pierwszych kwiatów, rankiem budzą nas ptasie trele, słońce coraz cieplej grzeje…
     W związku z tym zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim, którego motywem przewodnim jest wiosna w polskiej liryce. Zainteresowanych prosimy o nagranie krótkiego filmu, podczas którego recytować będziecie wybrany utwór. Warto zadbać o dodatkowe atuty Waszego wystąpienia – dobór odpowiedniej muzyki, niebanalne tło oraz dostosowaną do nastroju wiersza postawę, mimikę, intonację oraz wyrażenie emocji.
     Nagranie należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 marca 2020 roku.

Na zwycięzców czekają nagrody.

Marta Baluta
Małgorzata Best
Elżbieta Kliszewska
Marta Witkowska

  • SZKOLNY KONKURS LITERACKI

Miejsce I za rozbudowaną fabułę i konstrukcję opartą na retrospekcji – Daria Stankiewicz, klasa 2 PT,
Miejsce II
za opowiadanie dotykające najwrażliwszych uczuć ludzkich – Klaudia Ziniewicz, klasa 1 BTL oraz Karolina Jankowska, klasa 4 PT – za niebanalny pomysł,
Miejsce III za ciepłą opowieść inspirowaną baśniami z dzieciństwa – Sylwia Wiśniewska, klasa 4FT.

  • KONKURS POPRAWNEJ POLSZCZYZNY

Miejsce IMichał Bacewicz, Józef Lisowski, klasa 2 FT oraz Zuzanna Kotarska, Miłosz Jarząbski, klasa 4 HT,
Miejsce IIIzabela Aniołowska, Barbara Sierocka, klasa 2 LT,
Miejsce IIIKamil Czapliński, Augustyn Radzewicz, klasa 2 BT.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych, owocnych przygód z językiem polskim!

Marta Baluta

IMG 3077
     Emilia  Rutkowska, uczennica klasy II LT zajęła 1. miejsce w miejskich eliminacjach do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Cudze chwalicie, swego nie znacie… Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”. Przed Emilią finał regionalny już w marcu, w Olecku. Mistrzynię żywej mowy wspierały Panie: Marta Baluta i Małgorzata Best.

Czytaj więcej...

20200225 144017    
     Wojewódzka Olimpiada Młodych Producentów Rolnych odbyła się we wtorek, 25 lutego 2020 w Białymstoku.  Od wielu lat organizowana jest się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.
     Olimpiada cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi związanych z problematyką rolniczą. Stanowi to okazję do współzawodnictwa w zakresie szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, zarówno praktycznej jak i teoretycznej. W Olimpiadzie mogą brać udział młodzi producenci rolni oraz uczniowie posiadający lub współgospodarujący w gospodarstwie rolnym. Limit wiekowy uczestników zawiera się w przedziale 16 - 40 lat. Olimpiada przebiega czteroetapowo, począwszy od eliminacji gminnych, później eliminacje szkolne i powiatowe, poprzez finał wojewódzki, a kończąc na Finale Krajowym.

Czytaj więcej...