Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

IMG 20170909 1138499 września 2017r. w Warszawie uczniowie Kacper Bejlik z kl. IV TG i Hubert Sylwisty z kl. II ZK zdobyli IV miejsce w finale VI edycji Ogólnopolskiego konkursu dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty regionalne. Otrzymali wyróżnienie oraz wysoką nagrodę pieniężną za potrawę z jesiotra suwalskiego w towarzystwie kresowych soczewiaków z bryndzą podhalańską, kawioru, emulsji buraczanej i jadalnych chwastów.

Czytaj więcej...

potrawa

 

     Kacper Bejlik i Hubert Sylwisty zostali laureatami Etapu II, i zakwalifikowali się do Etapu III, VI edycji Ogólnopolskiego konkursu dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty regionalne, zarejestrowane lub aplikujące o ChNP, ChOG, GTS.

Czytaj więcej...

1

     Nasz uczeń Jakub Barszczewski zdobył drugie miejsce w Eliminacjach Centralnych XLI Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Agrobiznes i otrzymał tytuł laureata. W nagrodę uzyskał prawo podjęcia studiów na wybranej wyższej uczelni oraz otrzymał roczne stypendium.
Gratulujemy!
    
Jakuba Barszczewskiego przygotowywała nauczycielka ZSCKR w Suwałkach Pani Zyta Wiszniewska.

Czytaj więcej...

IMG 101

     19 maja uczniowie klas I ZK - Hubert Sylwisty, Daniel Cimochowski i II TG - Natalia Chomicz, Monika Pakirska reprezentowali szkołę na Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie „Smaki wsi” w ZSCKR w Karolewie.

Czytaj więcej...

Zdjęcie 1667
     Dnia 10 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach odbył się już XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II.
     Celem konkursu było oddanie hołdu św. Janowi Pawłowi II, a także uwrażliwienie młodzieży na piękno poezji religijnej oraz poszukiwanie i promowanie młodych talentów.
     W recytatorskich zmaganiach uczestniczyła uczennica z naszej szkoły – Patrycja Chlebus, która zdobyła wyróżnienie.
     Odważną młodzież zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

IMG 2501     W naszej szkole tradycją stały się już konkursy nakrywania stołów. We czwartek, 6 kwietnia, zorganizowano kolejny, tym razem o tematyce wielkanocnej.
     Uczniowie musieli wybrać odpowiednie obrusy, zastawę stołową, przygotować dekoracje i stroiki świąteczne oraz zaproponować menu.
     Konkurs wygrała klasa I TK, która zaskoczyła wszystkich oryginalną kolorystyką stołu.
     Relację z tegoż wydarzenie prześledzić można na stronie lokalnej rozgłośni radiowej: https://radio5.com.pl/konkurs-nakrywania-stolow-3/.

     W dniach 28 – 29 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Gastronomicznym w Białymstoku, którego tematem przewodnim były: KULINARNE ROZMAITOŚCI.
      Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Bielecka i Natalia Chomicz – uczennice klasy II TG oraz Szymon Gajda – uczeń klasy III ZK.
Szymon Gajda zajął I miejsce za oryginalne sporządzenie i smak „Pstrąga faszerowanego w galarecie”.

Czytaj więcej...