Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac prezentujących sylwetki ojców niepodległości i nie mniej prac plastycznych. Uczestnicy wykazali się inwencją twórczą, zebrali informacje dotyczące sylwetek bohaterów tego okresu i niekiedy wykazali się refleksją nad losami tych znanych i anonimowych…
Laureaci w kategorii: najlepsza prezentacja wybranego ojca niepodległości:

I miejsce – Paulina Małgorzata Misiukiewicz (3 TG)
II miejsce – Beata Siedlecka (3 TAK)
III miejsce – ex aequo Natalia Chomicz (3 TG) i Elżbieta Pawlik (3TG)

Czytaj więcej...

DSC 1037
W dniu 07.06.2018 r. odbył się konkurs cofania po łuku z przyczepą jednoosiową. W konkursie należało jak najszybciej wycofać z przyczepą, nie najeżdżając na linię łuku.
Kolejność na podium była następująca:
1. Paweł Sadowski - 2ZM
2. Paweł Nowikow - 3 TR
3. Mateusz Cimochowski - 3 TR.
Zwycięzcom gratulujemy.

Przewodniczącym konkursu był Pan Ryszard Leśniewski.
W komisji:
Pan Tadeusz Marchel
Pan Kamil Ołdak oraz Pan Krzysztof Brzozowski

Czytaj więcej...

IMG 20180518 102058 BURST001 COVER

     18 maja odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Smaki Wsi”, w której wzięły udział 22 zespoły z 18 szkół, w tym dwie drużyny z naszego Zespołu. Celem konkursu było rozpowszechnianie potraw tradycyjnej kuchni wiejskiej, poznawanie kulinarnych różnic kulturowych innych regionów, propagowanie potraw regionalnych i zdrowej żywności oraz integramcja społeczności szkolnych z różnych części Polski.
    W tym roku królowały  „zupy na polskim stole”-  była to specjalna edycja konkusu, związana z obchodami „Roku dla Niepodległej”.  Uczestnicy samodzielnie dokonali wyboru surowców i dodatków, składających się na wybraną potrawę, którą musieli przygotować w ciągu 60 minut, a następnie zaprezentować jury.

Czytaj więcej...

Organizatorzy Konkursu na najlepszą recenzję – „Kocham czytać” informują, że termin składania prac został wydłużony do 4 czerwca br.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

DSC 9559

Moje ulubione ciasto kruche i półkruche – pod takim hasłem już po raz piąty w naszej Szkole odbył się konkurs cukierniczy.
     Dwanaście drużyn od rana piekło i przyozdabiało ciasta, tarty i tartaletki. Wszystko po to, aby zachwycić jury i zająć wysokie miejsce. Konkurs odbywał się w szkolnej pracowni żywienia pod opieką nauczycielek: Marty Urbanowicz i Teresy Łapińskiej.
    Uczniowie pracowali w pocie czoła. W ciągu kilku godzin spod ich rąk wyłaniały się desery, cieszące nie tylko podniebienie, ale i oko jury. Umiejętności kulinarne oceniali: Pani Dyrektor Arletta Małgorzata Brzezińska, Pani kierownik Iwona Bargłowska oraz Urszula Ruszewska - wieloletni kucharz w Kredensie Smaku.

Oto wyniki zmagań:

Czytaj więcej...

3

     W dniach 20-21.04.2018 roku już po raz 42. odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Gospodarzem i organizatorem w naszym okręgu był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. St. Staszica w Sejnach. Opiekunami uczniów w tych dniach były nauczycielki przedmiotów zawodowych:  Okrągła Joanna i Walas Magdalena.
     Z naszej szkoły zakwalifikowanymi do eliminacji okręgowych w poszczególnych blokach byli:

Czytaj więcej...

     W dniu 13 kwietnia 2018r. został przeprowadzony Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, który miał na celu zdiagnozowanie wiedzy o historii, kulturze, geografii i zwyczajach, panujących w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych. Konkurs skierowany był do uczniów klas I i II.
     Najlepsze wyniki uzyskali:

Agnieszka Borkowska, klasa I TR oraz Dawid Zawadzki, klasa II TR- I miejsce

Mateusz Górski, klasa II TR- II miejsce

Adam Perkowski, klasa I TG- III miejsce

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!