Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

3

     W dniach 20-21.04.2018 roku już po raz 42. odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Gospodarzem i organizatorem w naszym okręgu był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. St. Staszica w Sejnach. Opiekunami uczniów w tych dniach były nauczycielki przedmiotów zawodowych:  Okrągła Joanna i Walas Magdalena.
     Z naszej szkoły zakwalifikowanymi do eliminacji okręgowych w poszczególnych blokach byli:

Czytaj więcej...

     W dniu 13 kwietnia 2018r. został przeprowadzony Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, który miał na celu zdiagnozowanie wiedzy o historii, kulturze, geografii i zwyczajach, panujących w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych. Konkurs skierowany był do uczniów klas I i II.
     Najlepsze wyniki uzyskali:

Agnieszka Borkowska, klasa I TR oraz Dawid Zawadzki, klasa II TR- I miejsce

Mateusz Górski, klasa II TR- II miejsce

Adam Perkowski, klasa I TG- III miejsce

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

jaiksiazkaZapraszam do wspólnej zabawy.
Jeżeli czytasz książki, słuchasz muzyki i masz ulubiony zespół, jeżeli masz zmysł artystyczny, jeżeli masz pomysł na siebie, to ten konkurs jest dla ciebie.
Sleeveface  – co to jest? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym lub muzycznym wcieleniem.

Prace składamy do końca maja u p. Masłowskiego, sala nr 30.

crida2018
Zapraszam na arenę, by zmierzyć się z bykami…ortograficznymi
Cztery odsłony – zawsze w czwartek, godz. 11.35, sala 30.
Zwycięża osoba, która uzyska największą ilość punktów – warto więc wziąć udział we wszystkich corridach!
Terminy:
12.04.2018 r.
19.04.2018 r.
26.04.2018 r.
10.05.2018 r.

kniga
     JEŚLI UWIELBIASZ CZYTAĆ, A W SZKOLNYM KSIĘGOZBIORZE ZNALAZŁEŚ „PEREŁKĘ”, KTÓRĄ WARTO POLECIĆ INNYM, ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU „KOCHAM CZYTAĆ”.

     WYSTARCZY JEDYNIE:

 - SAMODZIELNIE NAPISAĆ RECENZJĘ (LICZĄCĄ MINIMUM 250 SŁÓW) KSIĄŻKI, WYPOŻYCZONEJ W SZKOLNEJ BIBLIOTECE;

- PRACĘ DOSTARCZYĆ DO BIBLIOTEKI, SALI NR 23 LUB 27H DO DNIA 27 KWIETNIA.

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ NAGRODY!

NAUCZYCIELKI POLONISTKI I BIBLIOTEKARKI

huawei p9 lite 2018 1678

     Natalia Sierzputowska z klasy I TR otrzymała wyróżnienie w konkursie " Bliżej pszczół" zorganizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
     Celem Konkursu "Bliżej pszczół" była popularyzacja roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto, zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Czytaj więcej...