Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

2orka
      W dniu 24 września odbył się Pierwszy Ogólnopolski konkurs Orki Szkół Rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem konkursu były Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie, gdzie też odbył się konkurs.

Czytaj więcej...

IMG 5097

     9 września 2018 roku, w suwalskim parku odbyła się piata edycja Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego „Sąsiedzi przy stole”. Tegorocznym motywem przewodnim były potrawy inspirowane regionalnymi recepturami z wykorzystaniem kapusty, buraków i marchwi. Smakowitemu pojedynkowi towarzyszył pokaz gotowania tradycyjnego żuru.
     W konkursie wzięli też udział uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem – Martą Urbanowicz. Weronika Antonowicz i Natalia Kopiczko asystowały drużynie niemieckiej z Waren. Paulina Zakrzewska, Jakub Szeraszewicz, Paulina Drucis i Karolina Jankowska, pod czujnym okiem szefa kuchni – Marcina Budynka, przygotowywali pierś z kurczaka na sposób orientalny.
     Dzięki uczestnictwu w imprezie uczniowie mogli doskonalić umiejętności kulinarne i znajomość języka niemieckiego.

Czytaj więcej...

     Niedawno w Augustowie odbyła się kolejna edycja Targów Agro-Eko-Turystycznych. Patronat Honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
     Drugiego dnia targów zorganizowano konkursy kulinarne dla adeptów szkół rolniczych z naszego województwa – „Polska niepodległa smakuje”. Ich celem była promocja polskiego rolnictwa i produktów żywnościowych. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu potrawy z okresu 20-lecia międzywojennego z wieprzowiny, drobiu i wołowiny.
     Zespół kucharzy z naszej szkoły, w składzie Patrycja Malinowska i Hubert Sylwisty zajął III miejsce. Uczniów wspierała Regina Renowicka. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac prezentujących sylwetki ojców niepodległości i nie mniej prac plastycznych. Uczestnicy wykazali się inwencją twórczą, zebrali informacje dotyczące sylwetek bohaterów tego okresu i niekiedy wykazali się refleksją nad losami tych znanych i anonimowych…
Laureaci w kategorii: najlepsza prezentacja wybranego ojca niepodległości:

I miejsce – Paulina Małgorzata Misiukiewicz (3 TG)
II miejsce – Beata Siedlecka (3 TAK)
III miejsce – ex aequo Natalia Chomicz (3 TG) i Elżbieta Pawlik (3TG)

Czytaj więcej...

DSC 1037
W dniu 07.06.2018 r. odbył się konkurs cofania po łuku z przyczepą jednoosiową. W konkursie należało jak najszybciej wycofać z przyczepą, nie najeżdżając na linię łuku.
Kolejność na podium była następująca:
1. Paweł Sadowski - 2ZM
2. Paweł Nowikow - 3 TR
3. Mateusz Cimochowski - 3 TR.
Zwycięzcom gratulujemy.

Przewodniczącym konkursu był Pan Ryszard Leśniewski.
W komisji:
Pan Tadeusz Marchel
Pan Kamil Ołdak oraz Pan Krzysztof Brzozowski

Czytaj więcej...

IMG 20180518 102058 BURST001 COVER

     18 maja odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Smaki Wsi”, w której wzięły udział 22 zespoły z 18 szkół, w tym dwie drużyny z naszego Zespołu. Celem konkursu było rozpowszechnianie potraw tradycyjnej kuchni wiejskiej, poznawanie kulinarnych różnic kulturowych innych regionów, propagowanie potraw regionalnych i zdrowej żywności oraz integramcja społeczności szkolnych z różnych części Polski.
    W tym roku królowały  „zupy na polskim stole”-  była to specjalna edycja konkusu, związana z obchodami „Roku dla Niepodległej”.  Uczestnicy samodzielnie dokonali wyboru surowców i dodatków, składających się na wybraną potrawę, którą musieli przygotować w ciągu 60 minut, a następnie zaprezentować jury.

Czytaj więcej...