zapraszam do wzięcia udziału
w konkursie historycznym
związanym z Żołnierzami Wyklętymi

Pytania będą dotyczyć udziału polskich żołnierzy w walkach II wojny światowej, wiedzy o Armii Krajowej oraz biogramów członków podziemia antykomunistycznego: Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny, Henryka Szendzielarza i Łukasza Cieplińskiego.

Termin: 18 marca 2019 r., godzina: 08.50.
Miejsce: sala 27h
Zgłoszenia: Zbigniew Masłowski, sala 27h

4 marca 2019 r. odbył się 37 edycja finału etapu wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W Olimpiadzie tej biorą udział uczniowie szkół rolniczych, studenci uczelni rolniczych oraz rolnicy indywidualni. Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w tym wydarzeniu. W tym roku reprezentowali nas uczniowie:

• Piotr Sadowski klasa IV technik rolnik,
  • Paweł Nowikow klasa IV technik rolnik,
  • Radosław Czulewicz klasa IV technik rolnik,
  • Marcin Matusiewicz klasa IV technik rolnik,
  • Michał Haraburda klasa III technik rolnik,
  • Tomasz Bernatowicz klasa III technik rolnik.

Uczniowie ci, zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych. Do następnego etapu zakwalifikował się Piotr Sadowski.
   Olimpiada ta jest okazją do poszerzania wiedzy z rolnictwa, wymiany doświadczeń, nawiązywania nowych, wartościowych znajomości.
   W lutym, uczniowie klasy III technikum rolniczego uczestniczyli w szkoleniu zawodowym „Nowoczesne technologie uprawy zbóż w województwie podlaskim” . Szkolenie zostało zorganizowane przez Podlaską Izbę Rolniczą i współfinansowane ze środków UE w ramach działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna”, PROW.
   Przystępna forma wykładu wzbudziła duże zainteresowanie uczniów oraz poszerzyła ich wiedzę z zakresu produkcji roślinnej.

Tłusty czwartek to najbardziej wyczekiwany dzień karnawału. Przede wszystkim wiąże się z objadaniem pączkami. Warto zaznaczyć, że staropolskie pączki różniły się od współczesnych. Były to produkty wyrabiane z ciasta chlebowego, nadziewane skwarką i smażone na tłuszczu.
     Obecnie kultywujemy zwyczaj zajadania się słodkościami i rywalizujemy w różnych konkursach z pączkiem w roli głównej. W tym roku, tradycyjnie już, lokalna rozgłośnia radiowa zorganizowała konkurs na najsmaczniejszego pączka.
     Naszą szkołę reprezentowała Paulina Zakrzewska z klasy III ZK, która przygotowała tradycyjne pączki z nutą nowoczesności. Słodkości posiadały wiśniowe nadzienie przyprawione nutą miodowo – kawową. Uczennicy pomagała Teresa Łapińska.
     Wszystkim, którzy próbowali naszego wypieku, bardzo smakowało!

W ramach

Tygodnia Języka Ojczystego

w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Wincentego Witosa w Suwałkach

Zapraszam uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w konkursie związanym z językiem polskim. Każda klasa może wystawić co najmniej jedną trzyosobową drużynę, która zmierzy się z przeróżnymi zadaniami i łamigłówkami językowymi. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Konkurs odbędzie się

w piątek 22 lutego w sali nr 27h na

piątej godzinie lekcyjnej.

Zapraszam!

„Źle mówić i pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali”

Janusz Korczak

Zadaniem uczestników konkursy było napisanie opowiadania na dowolny temat lub wiersza. Jury przyznało nagrody następującym osobom:

I miejsce – Emilia Rutkowska, kl. I TW

II miejsce – Klaudia Tomaszewska, kl. I TG

III miejsce – Patrycja Wasilewska, kl. I TW

Zwycięzcom gratulujemy!

Nie ukrywaj swojego talentu! Nie pisz „do szuflady”!

Informujemy, że termin składania prac konkursowych (opowiadanie lub wiersz) został przedłużony do 18.01.2019r. Przypominamy, że prace można pozostawić w sali nr 30, 23 lub w bibliotece szkolnej.
     Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody!

Marta Baluta
Patrycja Peszka