Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

17
     W bieżącym roku szkolnym organizowane były dwa konkursy dotyczące popularyzacji pszczelarstwa.
     Pierwszy konkurs organizowany był przez Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego obejmował tematykę przybliżającą "Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki". Laureatami konkursu zostali: Michał Haraburda z kl.II TR, Natalia Sierzputowska z kl. I TR i Łukasz Kraczaj z kl.I TR.

Czytaj więcej...

IMG 6703

     We wtorek, 9 stycznia, odbył się szkolny etap Podlaskiego Konkursu Gastronomicznego dla Szkół „Gotuj z klasą”.  Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Podlaskiego.  W konkursie wystartowały trzy 2- osobowe zespoły. Zadaniem każdego z nich było przygotowanie menu konkursowego składającego się z trzech dań: zupy lub przystawki, dania głównego i deseru. Potrawy konkursowe musiały być przygotowane z wykorzystaniem produktów związanych z regionem, powszechnie znanych i rozpoznawalnych.

Czytaj więcej...

     Z ogromną przyjemnością informujemy, że Szkolny konkurs literacki na najpiękniejszą baśń został rozstrzygnięty.
Oto wyniki:
I miejsce – Beata Siedlecka, kl. III TAK,
II miejsce – Marta Muraczewska, kl. IV TGa,
III miejsce – Sylwia Stefanowicz, kl. III TAK.
     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom życzymy niekończącej się weny twórczej i niezapomnianych przygód z literaturą.

Marta Baluta
Patrycja Peszka

IMG 6601

     We wtorek, 19 grudnia 2017 r., odbyła się kolejna edycja konkursu nakrywania stołów bożonarodzeniowych
     W zmaganiach wzięło udział dziesięć niezwykle kreatywnych drużyn, które musiały ułożyć świąteczne menu, dobrać odpowiednią zastawę i udekorować stół.
    Jury nie miało łatwego zadania, gdyż poziom okazał się bardzo wysoki. Każdy stół zachwycał tradycyjnym bądź oryginalnym elementem dekoracyjnym. W tym roku dominowały barwy białe, czerwone, brązowe oraz niebieskie. Uczniowie postawili także na naturalne i wykonane ręcznie ozdoby.

Czytaj więcej...

OWE26

Drodzy Uczniowie - zainteresowani biologią, szeroko pojętą ekologią, a także treściami związanymi z ochroną i kształtowaniem środowiska – serdecznie zapraszam Was do wzięcia udziału w XXXIII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
Tegoroczny etap podstawowy odbędzie się 10 stycznia 2018 r. o godz. 10.00.

Czytaj więcej...

symbol

„W latach 80. i 90. diagnoza HIV była postrzegana jak wyrok. Osoby przyznające się do swojej choroby były dyskryminowane i traktowane jako potencjalne źródło zakażenia. Utrudniało im to znalezienie stałej pracy, założenie rodziny, zawiązywanie przyjaźni. Jak w ciągu ostatnich lat zmieniło się podejście polskiego społeczeństwa do osób seropozytywnych? Czy nadal spotykają się one z przejawami dyskryminacji?”
Uczniowie naszego Zespołu szukali odpowiedzi na owe pytania i jak co rok 1. grudnia wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy na temat HIV/AIDS.
Spośród uczestników wyłoniliśmy zwycięzców:
1 miejsce – Damian Buczyński (II TG)
2 miejsce – Daniel Kozłowski (I BM)
3 miejsce – Nikola Obuchowska (II TK)

Zwycięzcom GRATULUJEMY!
Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanieJ
Opiekun: Karolina Chmielewska

Z ogromną radością informujemy, iż  Pani Sylwia Ostrowska, nauczyciel języka angielskiego, uzyskała I miejsce oraz zaszczytny tytuł „Nauczyciel na medal” Suwałk i powiatu suwalskiego w kategorii nauczyciel klas ponadpodstawowych.
Pani Profesor serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Pracownicy szkoły
Uczniowie i Wychowankowie