Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

 

      W dniach 14-15 marca 2019 r. w Poznaniu odbył się III etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. W eliminacjach szkolnych w 7 okręgach (poznański, toruński, olsztyński, kielecki, katowicki, łódzki, wrocławski) brało udział 753 uczniów z 41 szkół. Do finału zakwalifikowano 45 uczniów z 25 szkół, w tym dwóch uczniów z Zespołu Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach: Damian Buczyński i Korneliusz Budrowski, którzy są uczniami klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Do olimpiady młodzież przygotowywały Teresa Łapińska i Marta Urbanowicz.


    
Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczy i Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Olimpiada na szczeblu centralnym obejmowała trzy części: test, odpowiedzi ustne i quiz z wiedzy zawodowej. Wiedzę uczestników oceniała komisja pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Michniewicza i prof. dr hab. Jana Pikula z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu.
      Dodatkową atrakcją dla uczestników i opiekunów było zwiedzanie Poznania oraz Katedry Biotechnologii i Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu. Podsumowanie Olimpiady odbyło się w zabytkowej Sali Kolegium Rungego. Uczniowie otrzymali tytuł Finalistów etapu centralnego, zaświadczenia zwalniające ich z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz możliwość studiowania na Wydziale Nauk o Żywności. Doświadczenie zdobyte podczas eliminacji uczniowie zapewne wykorzystają w dalszej edukacji. Gratulujemy!