Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

IMG 20170909 1138499 września 2017r. w Warszawie uczniowie Kacper Bejlik z kl. IV TG i Hubert Sylwisty z kl. II ZK zdobyli IV miejsce w finale VI edycji Ogólnopolskiego konkursu dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty regionalne. Otrzymali wyróżnienie oraz wysoką nagrodę pieniężną za potrawę z jesiotra suwalskiego w towarzystwie kresowych soczewiaków z bryndzą podhalańską, kawioru, emulsji buraczanej i jadalnych chwastów. W konkursie tym startowało 70 szkół gastronomicznych z całej Polski w finale walczyło 10 ekip. 

Opiekun Alicja Skoczylas