Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

WP 20181130 12 35 50 Pro

     30 listopada 2018 r. w Białymstoku odbyła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV / AIDS.  Naszą szkołę reprezentowała Sylwia Wiśniewskauczennica klasy III TR, która we wcześniejszych etapach – szkolnym i powiatowym wykazała się największą wiedzą.  Ogółem w etapie wojewódzkim Olimpiady startowało 42 uczniów. Sylwia uzyskała tytuł Finalisty .
     Zakres tematyczny Olimpiady obejmował m.in. wiedzę z zakresu pochodzenia, budowy i biologii wirusa HIV, dróg szerzenia się zakażeń HIV, czynników i okoliczności sprzyjających zakażeniu oraz psychospołecznych problemów osób zarażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. Poziom merytoryczny Olimpiady był bardzo wysoki.
     Sylwii gratulujemy wiedzy z tego zakresu i uzyskania tytułu Finalisty.
     Uczennicę przygotowały Pani Karolina Chmielewska (z zakresu wiedzy z biologii) oraz Pani Renata Pałejko (z zakresu społecznych aspektów funkcjonowania osób z HIV / AIDS).