Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     Przyszedł grudzień, a wraz z nim nieśmiałe płatki śniegu, lampki na ulicznych choinkach, św. Mikołaj przeglądający zamówienia i rozgrzewający serca zapach piernikowych wypieków, tu i ówdzie. A u nas, na Kobylance – jak już od lat czternastu – konkursowe zmagania w sztuce dekorowania stołów świątecznych, na okoliczność Bożego Narodzenia.

     Celem konkursu było - przede wszystkim - upowszechnianie wzorów dekoracyjnego i estetycznego nakrywania stołów. 8 grudnia 2015 r. odbyło się współzawodnictwo uczniów w ramach rywalizacji wewnątrzszkolnej. Do zmagań  konkursowych przystąpiło 9 zespołów.

     Jury w składzie:  Alicja Skoczylas, Alicja Renowicka, Henryka Dębowska, wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - klasa III TAK, reprezentowana przez: Adriannę Niedziałomską, Karolina Kliber, Adrianę Ciszewską, Kamila Kopra

II miejsce - klasa IV TAK, w składzie: Anna Klimach, Marlena Krekora, Marta Kempisty, Angelika Wróblewska

III miejsce ex aequo - klasa I TAK, reprezentowana przez: Kingę Zielińską, Monikę Masiewicz, Emilię Jonio, Beatę Siedlecką oraz klasa II ZK, w składzie: Monika Kulewicz, Patryk Mordas, Adrianna Kirchhoff, Piotr Kopko.

     Podsumowując najkrócej konkursowe zmagania należy stwierdzić, że widok prac konkursowych, nie tylko tych nagrodzonych, zapierał dech w piersiach.

     Dwa dni później, tj. 10 grudnia 2015 r. gościliśmy w naszej Szkole uczestników XIV Międzyszkolnego Konkursu Nakrywania Stołów Bożonarodzeniowych, w którym, oprócz gospodarzy, wzięły udział 4 ekipy z następujących szkół:

·         Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem,

·         Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach,

·         Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach,

·         Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie.

     Konkurs miał na celu nie tylko prezentację wzorów dekoracyjnego i estetycznego nakrywania stołów według ściśle ustalonych kryteriów, ale też doskonalenie umiejętności zawodowych i wymianę doświadczeń.

     Komisja złożona z restauratorów suwalskich hoteli oceniła najwyżej estetykę, dobór zastawy i bielizny stołowej drużyny gospodarzy. Zostaliśmy więc zwycięzcami tej edycji. Jesteśmy usatysfakcjonowani i przekonani, że wytrwała praca popłaca: nasza Szkoła ma długą tradycję nakrywania stołów na różne okoliczności, zaowocowało tu również nasze uczestnictwo w kursach kelnerskich, pogłębiających umiejętności w dziedzinie dekorowania stołów. Nie brakuje nam więc doświadczenia, a przygotowaniom do konkursu dodatkowo sprzyjała profesjonalnie wyposażona pracownia obsługi gości.

Gratulujemy zwycięzcom obu konkursów i dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania!

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!