Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     Anna Przekop– uczennica klasy IV technik żywienia i usług gastronomicznych, otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen, uzyskaną w roku szkolnym 2014/2015.

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom z całego województwa odbyło się 3 listopada w VI LO im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku. Uczennicy, w tej miłej chwili towarzyszyła Pani dyrektor – Jolanta Nikścin. Wydarzenie uświetnił występ muzyczny w wykonaniu uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów

 

Przypomnijmy zasady ubiegania się o stypendium Prezesa Rady Ministrów:

§  kandydata do stypendium typuje Samorząd Uczniowski;

§  Samorząd Uczniowski przedstawia wniosek Radzie Pedagogicznej przed czerwcowym posiedzeniem rocznej klasyfikacji uczniów;

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniowi szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości (technikum). Kandydat do stypendium musi spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:

  • otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen;
  • wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre;
  • być uczniem szkoły w roku szkolnym, na który jest przyznawane stypendium.

Stypendium PRM może otrzymywać tylko jeden uczeń w danej szkole.