Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     7 listopada b.r. uczeń klasy III TR, Michał Brzęk, reprezentował naszą Szkołę w Konkursie wiedzy o spółdzielczości rolniczej i grupach producentów rolnych, organizowanym dla uczniów szkół rolniczych, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Merytoryczny patronat nad konkursem sprawowała Krajowa Rada Spółdzielcza. Wzięło w nim udział 43 uczniów, po jednym z każdej szkoły, z terenu całej Polski.

     Konkurs składał się z III etapów: w I i II uczestnicy wypełniali test pisemny,  następnie, w III etapie, udzielali odpowiedzi ustnych. W ten sposób gruntownie sprawdzono ich wiedzę z zakresu organizowania się producentów rolnych i ich współpracy gospodarczej, w kontekście podnoszenia konkurencyjności gospodarstw rolnych, zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu spółdzielczości rolniczej i grup producentów rolnych oraz ich wsparcia, w ramach PROW 2007-2013 i PROW 2014-2020. 

     Michał Brzęk pokonał w rywalizacji wszystkich uczestników i uzyskując najwyższą liczbę punktów został tegorocznym Laureatem I miejsca w Konkursie wiedzy o spółdzielczości rolniczej i grupach producentów rolnych.

     Michał został uhonorowany Dyplomem Ministra Rolnictwa  i Rozwoju Wsi, Pana Marka Sawickiego, otrzymał również nagrody rzeczowe: książkę oraz telewizor SONY 48”. Dyplomem z podziękowaniami i czytnikiem e-book nagrodzono również Panią Zytę Wiszniewską, nauczycielkę przedmiotów ekonomicznych, która merytorycznie przygotowała Michała do konkursu. Na jego zwycięskim udziale w tej rywalizacji zyskała także Szkoła: otrzymaliśmy Dyplom uznania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz tablicę interaktywną.

     Był to niezapomniany dzień, który przyniósł wiele radości i satysfakcji nie tylko Michałowi Brzękowi i prowadzącej go nauczycielce: wszyscy jesteśmy bardzo dumni z sukcesu, który tak pięknie wyróżnił naszą Szkoły na ogólnopolskim forum.

Serdecznie gratulujemy!

dede

SZANSA NA STARCIE

start