Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

20191021 121021     21 października swoje święto obchodzili architekci krajobrazu. W związku z tym młodzież z klas pierwszych i klasy maturalnej wraz z opiekunem Moniką Michniewicz dostarczyła całej społeczności szkolnej niezapomnianych, estetycznych wrażeń.
     W tym dniu gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Słobódce, którzy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. W czasie zajęć mogli wykazać się swoim zmysłem artystycznym oraz zdolnościami manualnymi, komponując pierwsze prace architektoniczne.
     Uczniowie, nauczyciele i wszyscy zainteresowani pracownicy szkoły zostali zaproszeni na nietypową wystawę. Na auli szkolnej zaprezentowane zostały wyjątkowe i niepowtarzalne prace uczniów, którzy pokazali, że z warzyw, owoców, wielobarwnych liści oraz suszonych kwiatów, traw i zbóż można wykonać zachwycające kompozycje. Uwagę zwiedzających przykuł projekt sukni damskiej wykonanej z giętkich gałązek wierzby płaczącej, zestaw wypoczynkowy pokryty mchem, trawą i liśćmi oraz zabawna wersja deskorolki. Ponadto zwiedzający mogli obejrzeć fotografie przedstawiające wodę w krajobrazie, które wpłynęły na konkurs fotograficzny. Dominowały ujęcia lokalnych rzek, potoków i jezior, choć nie zabrakło także większych akwenów. Niezwykły, trochę romantyczny i tajemniczy, nastrój wywoływały prace wykonane o zachodzie słońca.
     Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom umiejętności fotograficznych, dlatego z niecierpliwością czekamy na jego rozstrzygnięcie. Architektom zaś życzymy wielu oryginalnych pomysłów.