7890634.3

17 września większość uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wyjściu do kina. Obejrzeliśmy film pt. „Piłsudski”.
    Ekranizacja podobała się uczniom i nauczycielom, gdyż nawiązywała do faktów  historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Z kolei na młodzieży wrażenie wywarła kreacja głównego bohatera, który został przedstawiony jako zwykły człowiek, miewający miłostki, zmagający się z problemami codziennej egzystencji oraz posiadający silny, wybuchowy charakter i dosadny sposób wyrażania się.