Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     W piątek 22.02.2019r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu kulinarnego „Moja ulubiona potrawa”. W tym roku tematem wiodącym były „Fantazje pierogowe”.
    
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dziesięć dwuosobowych drużyn walczyło o nagrody i uznanie w oczach jury pod przewodnictwem Pani Bogusławy Nowosadko - szefowej kuchni restauracji w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.
     Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy I BK w składzie: Maciej Pietras i Rafał Baluta za pierogi drożdżowe z owocami. Drugie miejsce - reprezentantki klasy II BK - Paulina Kęsikiewicz i Urszula Kramarewicz za pierogi z pieca z sosem czosnkowym. Trzecie miejsce przypadło w udziale przedstawicielkom klasy I BK - Patrycji Kozłowskiej i Milenie Sawickiej - za pierogi z kapustą i grzybami.

            Wszystkim smakoszom, lubiącym kulinarne wyzwania podajemy przepis najsmaczniejszych pierogów:                    

Receptura na pierogi drożdżowe z owocami:

Składniki:

300g mąki, 25g drożdży, 2 żółtka, 1 szklanka mleka, 3 łyżeczki oleju, mrożone owoce.

Wykonanie:

Drożdże z cukrem i dwiema łyżeczkami letniej wody rozmieszać i postawić do wyrośnięcia. Do miski wsypać mąkę, dodać żółtka, rozczyn, mleko i olej. Zagnieść ciasto i postawić do wyrośnięcia. W czasie kiedy ciasto rośnie, przygotować owoce, które trzeba zmiksować. Po wyrośnięciu ciasta, uciąć jego kawałek, rozwałkować na wcześniej przygotowanym blacie i zacząć wycinać krążki. Na przygotowane krążki nałożyć trochę farszu i zacząć formować pierogi. Gotowe pierogi ułożyć na blachę i posmarować roztrzepanym jajkiem. Blachę z pierogami wstawić do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika i piec aż się zarumienią.