Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

IMG 8479     Od 30 listopada do 2 grudnia reprezentacja naszej szkoły – Pani Dyrektor Jolanta Nikścin, Marta Urbanowicz oraz Alicja Orłowska, Natalia Rogożyńska, Emilia Tyczkowska, Karolina Jankowska i Piotr Sadowski – uczestniczyła w Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu, realizowanej w ramach obchodów stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W wystawie udział wzięły wszystkie szkoły z całej Polski, prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
     Szkoła prezentowała wyroby naszego regionu oraz regionalnych wytwórców zdrowej żywności. Stoisko bogate było w sery spółdzielni mleczarskiej z Filipowa, sery stowarzyszenia „Macierzanka” z Wiżajn, tradycyjne produkty przetwórstwa mięsnego Protasiewicz z Ejszeryszek, Dyczewscy z Suwałk oraz wędliny i kiełbasy zakładu mięsnego Animex Suwałki. Wspaniale smakowały jesiotr oraz sieja – tradycyjnie wędzone ryby Suwalszczyzny. Oczywiście nie zabrakło sękaczy i mrowisk, które powstały w najbliższych okolicach Suwałk.
     Wystawa rolnicza gromadziła zarówno wystawców, jak i rzeszę odwiedzających, których  z prawdziwą przyjemnością gościliśmy na swoim stoisku.