Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach wraz z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie w dniach 24-26 października 2018r. zorganizowały konferencje w ramach sieci współpracy i samokształcenia szkół rolniczych na temat „Zagrożenia w cyberprzestrzeni – bezpieczeństwo uczniów”.
     W warsztatach brali udział nauczyciele z całej Polski. W ramach promocji Suwalszczyzny uczestnicy szkolenia dostali materiały promocyjne Urzędu Miejskiego w Suwałkach, promujące nasz region. W ramach promocji regionu odbyła się wycieczka krajoznawcza po Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Tematyka  szkolenia:

• Cyberprzestrzeń. Szansa czy zagrożenie?
  • O problemach współczesnego nastolatka w świecie wirtualnym.
  • Przestępstwa dotyczące młodzieży z uwzględnieniem nowych form: hejt, cyberprzemoc, sexting, grooming i inne.
  • Diagnozowanie uzależnienia od Internetu.
  • Sposoby pracy z uczniem nadużywającym Internetu.
  • Omówienie podstawowych działań na rzecz bezpieczeństwa cyfrowego w szkole.