Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

IMG 0223

     W dniu 29 października 2018r klasa III TŻiUG, pod opieką Pani Teresy Łapińskiej i Henryki Dębowskiej, pojechała na warsztaty kulinarne z odkrywania kamedulskich tajników lepienia pierogów, które odbyły się w restauracji znajdującej się w Klasztorze wigierskim. Pomysłów jak i zainteresowania było co nie miara. Uczniowie wymyślali własne, bardzo nietypowe farsze, a wszystkie były ulepione w przepysznych ciastach, takich jak np. bezglutenowe, z mąki orkiszowej, z semoliny, pszenicy durum i wiele, wiele innych. Na tych warsztatach było mącznie, pysznie, nie brakowało również tej ciepłej, domowej, przytulnej atmosfery.