Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

IMG 1383

     Piętnastu uczniów nasze szkoły uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller ice cream”. Celem warsztatów jest rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów, wspieranie ich w rozwoju osobistym, zwiększenie atrakcyjności i jakości kształcenia w szkole, poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu komponowania deserów na bazie lodów ,,Schöller Ice Cream ''.
     Projekt trwa od 1 lutego do 30 maja 2018 roku. W tym czasie uczniowie, wraz z opiekunami - Martą Urbanowicz i Reginą Renowicką, spotykają się i pracują nad wypracowaniem autorskich receptur na kreatywny deser lodowy z wykorzystaniem lodów ,,Schöller Ice Cream’’.
     W ramach projektu uczniowie wyjadą na targi Mazury HoReCa - Expo Mazury w Ostródzie.