Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Plakat

     Dnia 27 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Agrobiznesu wzięli udział w ogólnopolskim programie „Dzień Przedsiębiorczości”.
    To już piętnasta edycja programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, którego celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.


     Podczas jednodniowych wizyt w wybranych firmach bądź instytucjach młodzież ma możliwość zweryfikowania wyobrażeń o danym zawodzie oraz stanowisku pracy. Bezpośrednio poznaje wymagania stawiane pracownikom na różnych stanowiskach. Wszystko ma służyć zmniejszeniu prawdopodobieństwa błędnego wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Patronat honorowy nad Dniem Przedsiębiorczości objął Prezydent RP Andrzej Duda.
     W bieżącej edycji programu uczniowie, zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami,  odwiedzili cztery firmy działające w naszym regionie.
Wszystkim właścicielom składamy jeszcze raz gorące podziękowania i życzymy wielu sukcesów.