Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

           Uczniowie naszej Szkoły, pod opieką Pani Małgorzaty Best, wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu, w spotkaniu autorskim z Panem Piotrem Wdowiakiem, twórcą wystawy „Czerwonym tramwajem do przystanku niepodległość” oraz książki „Bałtycka Droga i Żywy Łańcuch - Lwów - Kijów”.

Spotkanie miało miejsce 1 grudnia, w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej, w Suwałkach. Bohaterem interesujących opowieści Pana Piotra Wdowiaka był m.in. Marszałek Józef Piłsudski - syn Ziemi Wileńskiej i Żmudzkiej, wielki patriota Polski oraz kluczowa postać wolności odzyskanej przez Rzeczpospolitą Polską po 123 latach niewoli. Była to ciekawa lekcja historii, z niecierpliwością czekamy na następną.