Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

     18 maja 2014 roku, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach, odbył się  kolejny, IV Wiosenny Agrofestyn. Zorganizowano go we współpracy naszego Zespołu z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Suwałkach oraz Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Tego dnia między godziną 10 a 15 było w naszej Szkole hucznie, gwarno, rodzinnie, a przede wszystkim miło.

     Celem uroczystości była nie tylko troska o pozytywny wizerunek Zespołu na tle innych szkół w Suwałkach, ale przede wszystkim integracja społeczności szkolnej wokół swoistego święta naszego Zespołu oraz integracja Szkoły ze środowiskiem lokalnym. Stąd też w IV Wiosennym Agrofestynie wzięli udział nie tylko Rada Pedagogiczna i uczniowie, ale też ich rodziny, bliscy, znajomi, pracownicy Szkoły i liczni goście z miasta i okolic. Do uczestnictwa w Agrofestynie zaprosiliśmy również suwalskich pracodawców, producentów, wystawców. Prezentowali oni szeroki asortyment artykułów i wyrobów związanych z szeroko rozumianą branżą rolniczą i przetwórstwa spożywczego.

Imprezę otworzył Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach, Pan Władysław Renowicki. Następnie wysłuchaliśmy interesującego wykładu na temat rolnictwa precyzyjnego, wygłoszonego przez dr. hab. inż. Grzegorza Sowińskiego, wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

     Od godz. 1045 lokalni wystawcy prezentowali swoje wyroby i produkty.  Uczestnicy Agrofestynu z zainteresowaniem oglądali m.in. maszyny do pielęgnacji terenów zieleni, maszyny i sprzęt rolniczy, ciągniki, kolektory słoneczne i wymienniki ciepła, elementy architektury ogrodowej. Ponieważ ideą imprezy było łączyć nowoczesność z poszanowaniem tradycji, goście mieli również okazję zwiedzania stoisk z rękodziełem i regionalnymi produktami spożywczymi – największym powodzeniem kupujących cieszyły się miód i chleb wypiekany tradycyjnie. Szczególne zainteresowanie, zwłaszcza męskiej części publiczności, wywołał pokaz pracy maszyn i agregatów.

     Zasadniczemu programowi Agrofestynu towarzyszyły liczne dodatkowe atrakcje, przygotowane dla odwiedzających. Mieli oni okazję zobaczyć proces powstawania regionalnego wypieku, sękacza, jak też możliwość degustacji tego specjału. Pragnienie można było ugasić w szkolnej kawiarence gastronomicznej, gdzie częstowano gości kawą, herbatą, zimnymi napojami, przygotowywanymi przez młodzież naszego Zespołu. Uczestnicy chętnie posilali się również w kuchni regionalnej, serwującej znakomite kartacze. Rodziny przybyłe do nas z  małymi dziećmi chętnie korzystały z atrakcji przygotowanych dla nich na placu zabaw. Występ zespołu ludowego Onegdaj nie tylko potęgował dobry nastrój, ale też stanowił swoistą lekcję muzycznych tradycji naszego regionu.

     18 maja 2014 r. upłynął w naszym Zespole w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze. Słoneczna niedziela i dobra organizacja Wiosennego Agrofestynu zapewniły nam w tym roku rekordową liczbę gości, uśmiechniętych, zadowolonych z odwiedzin. Utwierdza nas to w przekonaniu, że takich imprez nie może zabraknąć u nas w przyszłości.