Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

 0

     Od lat w Poznaniu odbywają się Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które należą do grupy wiodących imprez o tematyce ogrodniczej w Europie. To również jedna z większych ekspozycji halowych w naszym kraju. W tym roku spotkanie odbyło się na początku listopada, uczestniczyli w nim uczniowie klas II HTIII HT oraz III B4H technikum architektury krajobrazu wraz z opiekunami p. Magdaleną Walas i p. Moniką Michniewicz.    

   Młodzież spotkała wielu ekspertów z branży ogrodniczej, którzy dzielili się swoim doświadczeniem oraz spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju „zielonych usług”. Ponadto oglądała aranżacje mistrzów florystycznych, nowinki techniczne sprzętu ogrodniczego, różnorodny materiał roślinny oraz

wszelkiego rodzaju elementy małej architektury. Uczniowie uczestniczyli również w prelekcjach pt.: „Różnorodność gatunków i odmian traw, a możliwości ich zastosowania”, „Duże drzewa – od szkółki do celu. Aspekty produkcyjne, logistyczne i pielęgnacyjne”, „Zabezpieczenie systemów korzeniowych drzew sadzonych na terenach miejskich”. 

Wyjazd edukacyjny był połączony ze zwiedzaniem Łodzi, Poznania i Lichenia. Uczniowie odwiedzili Palmiarnię Ogrodu Botanicznego w Łodzi, zrewitalizowane zabytki krajobrazu miejskiego: elektrownię Łódzką - Centrum Nauki i Techniki EC, kompleks fabryczny Izraela Poznańskiego – Manufaktura w Łodzi,Stary Browar w Poznaniu. Pozytywne emocje i niezapomniane wrażenia towarzyszyły uczniom podczas wieczornych spacerów ul. Piotrkowską w Łodzi iul. Półwiejską w Poznaniu. Ciekawym przeżyciem był nocleg w klimatycznej kamienicy Starego Rynku w Poznaniu 
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Zwiedzanie Sanktuarium z założeniem kalwaryjnym oraz kompleksu ogrodowego z parterami haftowymi, ogrodowymi i szpalerami drzew - w stylizacji ogrodów barokowych, stanowiło odpoczynek dla ciała, a także ucztę dla ducha. 
Taki wyjazd to jedna z niezapomnianych i niesamowitych chwil. Życzymy sobie, aby takich momentów było więcej. Niechaj wspomnienia, które trwale zapisane zostały w naszej pamięci, pozostaną do końca życia. 

Galeria zdjęć z wycieczki.