Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

W tegorocznej akcji proekologicznej, uświadamiającej uczniom konieczność dbania o otaczające nas środowisko, wzięły udział klasy: 1 HT - Technik Architektury Krajobrazu i 2 LTb - Technik Weterynarii. 27 września młodzież wyruszyła do Wigierskiego Parku Narodowego, by zapobiegać negatywnym skutkom działalności człowieka.

Podopieczni wykazali się zaangażowaniem i dyscypliną podczas zbierania śmieci na wytyczonych ścieżkach Wigierskiego Parku Narodowego. Uczniowie mieli także okazję zaobserwować zagrożenia przyrody wynikające z zaśmiecania terenów, które są naturalnym środowiskiem życia roślin, zwierząt i człowieka. Piękna jesienna pogoda sprzyjała integracji i obserwacji ptactwa wodnego nad brzegiem jeziora i podziwianiu piękna przyrody z punktu widokowego w pobliżu klasztoru na Wigrach. Ponadto uczniowie zwiedzili Muzeum Wigier w Starym Folwarku oraz dostali upominki – każda klasa otrzymała po piłce nożnej.

Serdecznie dziękujemy za współpracę pracownikom Wigierskiego Parku Narodowego – klasa 1 HT - Panu Wojciechowi Wąsowiczowi, a klasa 2 LTb – Panu Pawłowi Polakowskiemu.

Organizatorzy: Pani Ewa Bielecka i Pani Karolina Chmielewska. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia: