Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     18 czerwca 2021 r. osiemnaścioro chętnych uczniów i uczennic naszej szkoły stanęło do rywalizacji biegowej na dystansach 800 i 1500 metrów. Zawody odbyły się na stadionie szkolnym przy udziale kibicujących wychowawców, kolegów i koleżanek. Organizatorem  głównym konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zaś nad przebiegiem zmagań czuwali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zawody, a także zachęcili i dodatkowo zmotywowali swoich uczniów, nagradzając ich ocenami celującymi.
     Celem konkursu, oprócz propagowania aktywności fizycznej i rywalizacji sportowej, było zaakcentowanie Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii (obchodzonego 26 czerwca), a tym samym uwrażliwianie młodych ludzi na negatywne skutki zażywania substancji psychoaktywnych.
     Wszyscy uczestnicy biegu pokonali wyznaczony dystans, pomimo niesprzyjająco wysokiej temperatury powietrza. Z dumą będą mogli odebrać dyplomy z rąk Pani Dyrektor.
      Rywalizację w swoich grupach wygrali: Stanisław Bernatowicz z klasy III BB, Ewelina Bielecka z klasy II P4 oraz Maria Jabłońska - uczennica klasy I LTb. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom!