Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Wydarzenia


     Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie, odbyło się 12 czerwca, grupka uczniów naszej szkoły, obejrzała film poświęcony żołnierzom podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Ukazywał represje spadające na partyzantów i ich rodziny oraz brutalne działania ówczesnych władz zmierzające do zatarcia pamięci o nich. Motywem wiodącym fabuły były losy Józefa Franczaka „Lalusia”, który ukrywał się na Lubelszczyźnie do 1963, ostatni partyzant był zawodowym żołnierzem II Rzeczpospolitej, w czasie okupacji żołnierzem Armii Krajowej.

Wigry 4

     Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas brała udział w projekcie promującym sport, organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej.
     Pierwszą częścią projektu były warsztaty edukacyjne, prowadzone przez redaktora naczelnego miesięcznika ,,Martyria” – ks. Krzysztofa Zubrzyckiego. Drugą część projektu stanowiła wyprawa do Pokamedulskiego Klasztoru na Wigrach. Wolontariusze najpierw z przewodnikiem – dr Ryszardem Sawickim zwiedzili klasztor, a następnie wzięli udział w zawodach sportowych.

Czytaj więcej...

DSC 1030Dnia 14.05.2018 r. odbyło się szkolenie z obsługi programów do zarządzania stadem krów mlecznych. W szkoleniu wzięła udział klasa II TR.

Czytaj więcej...

PH IV Suwałki 8 Maja

8 maja br. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w cyklicznym spotkaniu. Tym razem w kameralnym gronie odbyła się prezentacja, obrazująca historię polskiego lotnictwa II RP w 100-lecie jego powstania. Motywem przewodnim, przyciągającej uwagę prelekcji, były sylwetki polskich asów lotnictwa oraz upamiętnienie zasług lotników amerykańskich w okresie wojny polsko-bolszewickiej. Dynamiczny i bogaty w treści wykład poprowadził Karol Madaj, twórca gier edukacyjnych IPN, m.in. kultowej „Kolejki”.

Czytaj więcej...