Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Wydarzenia

20180215 101229

     15 lutego br. wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu SKC. Prowadziła je mgr inż. Karolina Wodzyńska – wolontariuszka Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosko, która przez cały rok pracowała w Domu Dziecka w Kapshagay na misji w Kazachstanie.
     Szkolenie zgromadziło ogromną rzeszę wolontariuszy z Suwałk i okolic, którzy z zapartym tchem słuchali opowiadań pani Karoliny. W niezwykle barwny sposób przedstawiła ona swoją pracę na misji. Przy okazji udzieliła nam wielu rad, które możemy również zastosować w codziennym życiu.
Zechciejmy choć przez chwilę rozważyć jej propozycje:

Czytaj więcej...

PH Suwałki 2018 II

     Z przyjemnością zwracam uwagę na fakt, iż liczba sympatyków „Przystanku Historia”, w naszej szkole, stale wzrasta.  W dniu 13 lutego br. po raz kolejny mieliśmy okazję wysłuchać interesującego wykładu w gmachu Muzeum Okręgowego w Suwałkach; tym razem w świat numizmatyki wprowadzał nas pan Paweł Niziołek z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Białymstoku.

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole odbędą się 26 i 27 lutego o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy.

17

     Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły – STUDNIÓWKA. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali tej chwili. Przygotowania trwały wiele tygodni. Czwartoklasiści pod bacznym okiem nauczycieli wychowania fizycznego uczyli się tańczyć poloneza, by 13 stycznia 2018 roku w Restauracji Ludowa zaprezentować swoje umiejętności.

Czytaj więcej...

79 92362     W poniedziałek 15 stycznia br. uczniowie klas IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych mieli przyjemność uczestniczyć w inspirującej lekcji historii przeprowadzonej przez pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku Krzysztofa Jodczyka, pod jego kierunkiem uczniowie zmagali się z puzzlami edukacyjnymi i kartami informacyjnymi, służącymi systematyzacji wiedzy o wydarzeniach w Europie środkowej z okresu 1938-1939r. Wykorzystane w warsztatach puzzle edukacyjne pozostały w szkole.

26938063 1687444127985478 668289336 o
     Podczas wczorajszego Wielkiego Finału WOŚP zebraliśmy 2152,45 zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, a w szczególnie uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali słodkie stoisko.

Czytaj więcej...

IMG 20180109 165238
     W dniu 09 stycznia 2018 r. grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła po raz kolejny w cyklicznym spotkaniu „Przystanek Historia”, organizowanym przez IPN. Młodzież obejrzała projekcję filmu „Dzieci rewolucji”. Film przedstawiał losy opozycjonistów z Polski, Czech, Węgier i NRD, atrakcyjną oprawę filmu stanowiły unikatowe archiwalne zdjęcia i pieśni bardów opozycji min. Jacka Kaczmarskiego.

Czytaj więcej...