Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Wydarzenia

20181205 121908

     5 grudnia 2018 roku z okazji Międzynarodowego dnia wolontariuszy odbyła się uroczysta gala wolontariatu szkolnych kół Caritas Diecezji Ełckiej, uczestniczyła w tym również młodzież pracująca w SKC w naszej szkole. Uczennicaklasy IV TAK Emilia Jonio zajęła 2 miejsce w konkursie "Wolontariusz - moje miejsce w Ojczyźnie".

IMG 8479     Od 30 listopada do 2 grudnia reprezentacja naszej szkoły – Pani Dyrektor Jolanta Nikścin, Marta Urbanowicz oraz Alicja Orłowska, Natalia Rogożyńska, Emilia Tyczkowska, Karolina Jankowska i Piotr Sadowski – uczestniczyła w Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu, realizowanej w ramach obchodów stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W wystawie udział wzięły wszystkie szkoły z całej Polski, prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej...

     29 listopada w naszej szkole odbył się Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej, zorganizowany z okazji uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
     Młodzież zabrała słuchaczy w literacko – muzyczną podróż przez karty narodowej historii, poczynając od rozbiorów,  kończąc na dramatycznych czasach II wojny światowej. Recytacje utworów wielkich polskich poetów, pieśni z czasów walki o niepodległość, a także godna postawa występujących sprawiły, że wśród zgromadzonych zapanował nastrój powagi i zadumy.
     W przygotowaniach akademii uczniów wspierały: Małgorzata Szumska i Marta Baluta.

DSC 0686

     Uczciliśmy w dniu 9 listopada 2018 r. patriotycznym montażem słowno-muzycznym, z wykorzystaniem fragmentów utworów Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego, został przygotowany przez panią Małgorzatę Szumską we współpracy z panią Anna Słowikowską. Piękną, nastrojową scenografię przygotowały klasy architektury krajobrazu pod kierunkiem pani Moniki Michniewicz.
    Utalentowana młodzież naszej szkoły podtrzymując widownię w stałym napięciu: recytowała utwory wielkich polskich poetów, inscenizowała, występy solistów przypomniały pieśni z okresu walki o niepodległość. Nie zabrakło wzruszeń, patriotyczne nastroje udzielały się uczestnikom wydarzenia. Magiczna atmosfera zapanowała, w trakcie wspólnego, spontanicznego, wykonania Roty…