Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Wydarzenia

IMG 5975

    W dniu 11 grudnia w naszej szkole gościliśmy uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Kaletniku oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Suwałkach. Wizyta była okazją do zapoznania się z kierunkami kształcenia oferowanymi przez naszą placówkę.
     Młodzież przede wszystkim uczestniczyła w interesujących warsztatach. Nasi goście zaangażowali się w pieczenie bożonarodzeniowych pierniczków. Mogli przyjrzeć się klinicznemu badaniu psa, a także uczestniczyć w obsłudze i diagnostyce pojazdów rolniczych. Dodatkowo uczniowie sprawdzili swoje zdolności manualne, gdyż samodzielnie przygotowywali ozdoby choinkowe lub stroiki świąteczne.
    Ponadto obejrzeli efekty pracy naszych uczniów podczas Konkursu nakrywania stołów bożonarodzeniowych. Estetyka wykonanych dekoracji wywarła na naszych gościach olbrzymie wrażenie.

IMG 7665

W dniach 05-06.12.2019 r. obyło się szkolenie z obsługi ciągnika przy pomocy podłokietnika. Na szkolenie zaprezentowano możliwości obsługi maszyny i ciągnika z ekranu dotykowego, przedstawiono system komunikacji ISOBUS oraz zaprezentowano możliwość obsługi nawigacji satelitarnej. Szkolenie przeznaczone było dla uczniów Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Szkolenie zorganizowała Pani Regina Renowicka.

Czytaj więcej...

Boliwia 001

     W październiku br. Szkolne Koło Caritas zorganizowało akcję ,,Podaruj gwiazdkę dzieciom z Boliwii”. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności naszej szkoły, udało nam się zebrać 450 zł. Pieniądze przekazaliśmy misjonarzowi. Ma on je przeznaczyć na akcje charytatywne w swojej placówce misyjnej, a w szczególności na prezenty dla boliwijskich  dzieci. Ks. Sławomir napisał do nas list, w którym dziękuje za otrzymaną pomoc. Przeczytajcie sami!

Czytaj więcej...

DSC 0084
      W dniu 8 listopada 2019 r. uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości i upamiętniliśmy 100. Rocznicę niepodległości Suwalszczyzny… Ziemi, która przyłączenia do Polski doczekała się dopiero w sierpniu 1919 roku, ta niełatwa droga do Niepodległej przedstawiona została przez młodzież z wykorzystaniem montażu słowno-medialnego… Uczniowie z powagą obserwowali swoistą lekcję historii regionalnej, zapanował nastrój zadumy, a niekiedy wzruszenia…

20191025 135013

     W dn. 25 października 2019 r. uczniowie klasy I PT oraz młodzież ze Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w sprzątaniu grobów na suwalskim cmentarzu. Uczniowie zadbali o mogiły naszych nauczycieli oraz osób zapomnianych,  których już nikt nie odwiedza. Po uprzątnięciu liści, wyrwaniu chwastów i umyciu pomników  uczniowie zapalili znicze, postawili kwiaty. Młodzież nie zapomniała także o modlitwie za dusze zmarłych, która jest wyrazem naszego szacunku, kultury duchowej i pamięci o tych, którzy odeszli .

20191021 121021     21 października swoje święto obchodzili architekci krajobrazu. W związku z tym młodzież z klas pierwszych i klasy maturalnej wraz z opiekunem Moniką Michniewicz dostarczyła całej społeczności szkolnej niezapomnianych, estetycznych wrażeń.
     W tym dniu gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Słobódce, którzy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. W czasie zajęć mogli wykazać się swoim zmysłem artystycznym oraz zdolnościami manualnymi, komponując pierwsze prace architektoniczne.

Czytaj więcej...