167190912 773893153240330 7825352615162556137 n

W dniach 22-26 marca 2021 roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyła się kolejna edycja Konkursu Nakrywania Stołów. W zmaganiach wzięło udział dziesięć zespołów z klas żywieniowych, których zadaniem było ułożenie świątecznego menu, dobranie odpowiedniej zastawy i udekorowanie stołu. Komisja przyznała I miejsce klasie II P4, reprezentowanej przez: Julię Waraksę, Wiktorię Zajączkowską, Klaudię Zielińską i Annę Kaczanowską. Przedstawiciele klasy II PTIzabela Syper, Martyna Grzymkowska, Jakub Gałażyn i Gracjan Radaszkiewicz zajęli II miejsce. Uczniowie klasy II AB: Patrycja Stankiewicz, Klaudia Sawicka, Elżbieta Misiukiewicz oraz Klaudia Kupiec zajęli III miejsce.
   Nagrodę publiczności, przyznaną przez głosowanie na naszym szkolnym profilu w mediach społecznościowych, otrzymała klasa I PT. Gratulujemy zwycięzcom!

DSC 0550

19 marca w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy Akademię Kulinarną  Marcina Budynka. Warsztaty tym razem odbyły się pod hasłem ,,Stawiam na wieprzowinę”.  Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 2 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem, na którym szef kuchni przybliżył uczniom sposoby i możliwości wykorzystania wieprzowiny w gastronomii. Pan Marcin Budynek instruował, w jaki sposób wybrać wieprzowinę dobrej jakości. Należy zwracać uwagę na kolor, zapach, ilość tłuszczu i ścięgien oraz jędrność i wilgotność mięsa. Marcin Budynek poleca smażenie, pieczenie, duszenie, gotowanie, grillowanie i sous vide mięsa wieprzowego.

Czytaj więcej...

W dniach 22-24 marca nasza szkoła uczestniczyć będzie w rekolekcjach wielkopostnych. Uczniowie z nauczycielami oglądać będą transmisję w TVP3 od godz. 12.30 (podczas 6. godziny lekcyjnej).