Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Wydarzenia

Egzamin poprawkowy dla tegorocznych maturzystów (pisemny) odbędzie się:
 24. sierpnia 2021 r., o godz. 900

 

Uczniowie niepromowani w kwietniu i czerwcu bieżącego roku szkolnego zgłoszą się na egzaminy poprawkowe, które odbędą się w następujących terminach:

 

25.08.2021 r., godz. 900

Matematyka

Anatomia i fizjologia zwierząt

Diagnostyka weterynaryjna

 

26.08.2021 r., godz. 900

Język polski

Język niemiecki

*

Zapraszamy!

     18 czerwca 2021 r. osiemnaścioro chętnych uczniów i uczennic naszej szkoły stanęło do rywalizacji biegowej na dystansach 800 i 1500 metrów. Zawody odbyły się na stadionie szkolnym przy udziale kibicujących wychowawców, kolegów i koleżanek. Organizatorem  głównym konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zaś nad przebiegiem zmagań czuwali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zawody, a także zachęcili i dodatkowo zmotywowali swoich uczniów, nagradzając ich ocenami celującymi.
     Celem konkursu, oprócz propagowania aktywności fizycznej i rywalizacji sportowej, było zaakcentowanie Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii (obchodzonego 26 czerwca), a tym samym uwrażliwianie młodych ludzi na negatywne skutki zażywania substancji psychoaktywnych.
     Wszyscy uczestnicy biegu pokonali wyznaczony dystans, pomimo niesprzyjająco wysokiej temperatury powietrza. Z dumą będą mogli odebrać dyplomy z rąk Pani Dyrektor.
      Rywalizację w swoich grupach wygrali: Stanisław Bernatowicz z klasy III BB, Ewelina Bielecka z klasy II P4 oraz Maria Jabłońska - uczennica klasy I LTb. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom!


      26 maja 2021 roku został ogłoszony ogólnopolski amatorski konkurs filmowy pn. „Świat się kręci wokół wsi”. Intencją Organizatora, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Grzegorza Pudy – jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika. Pan Minister zachęca do udziału w konkursie uczniów i absolwentów naszej szkoły następującymi słowy:
      „To nikt inny jak rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. Poprzez przekaz filmowy można pokazać polską wieś jako miejsce, które inspiruje młodych ludzi do podejmowania nowych wyzwań. Pokażmy razem, że warto związać swoją przyszłość z obszarami wiejskimi. Młodzi ludzie mieszkający na wsi są dzisiaj głównymi bohaterami otaczającej ich rzeczywistości. Swoimi wyborami kształtują przyszłość – nie tylko własną i środowiska, w którym żyją, ale także całego społeczeństwa. Rolnik to zawód zasługujący na wyjątkowy szacunek, ponieważ nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od efektów ciężkiej pracy rolników. Zrozumieliśmy to szczególnie w dobie pandemii (…). Dlatego bądźmy #SolidarnizRolnikami, bo wiele im zawdzięczamy. Serdecznie zapraszam Was – młodych ludzi mieszkających na wsi – do przedstawienia filmowej opowieści o Waszym życiu i pasjach. Niech stanie się ona inspiracją dla innych w poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi. Pokażcie z własnej perspektywy swoją wieś i okolicę jako miejsce, w którym warto żyć i pracować.”
     Pokaż jak zmienia się polska wieś. Nagraj i prześlij swój film – cenne nagrody pieniężne czekają na laureatów. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu – u wychowawców. Serdecznie polecamy!

Szczegóły konkursu na stronie: Ogólnopolski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

dedeCelem projektu jest  merytoryczne wzmocnienie rozwoju poradnictwa  edukacyjnego - zawodowego przy jednoczesnej współpracy z  pracodawcami w 33 szkołach zawodowych woj. podlaskiego przez stworzenie Podlaskiej Sieć Doradztwa Zawodowego, opracowanie 33 zewnętrznych programów wsparcia szkoły, realizacja doradztwa edukacyjno-zawodowego dla 4 752 ucz., tworzenie i doposażanie 33 Punktów Informacji i Kariery oraz nabywanie i aktualizacja kompetencji 100 n-li realizujących zadania z zakresu doradztwa zaw. w szkołach zaw. do 31.10.2023 r.

Czytaj więcej...

167190912 773893153240330 7825352615162556137 n

     W dniach 22-26 marca 2021 roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyła się kolejna edycja Konkursu Nakrywania Stołów. W zmaganiach wzięło udział dziesięć zespołów z klas żywieniowych, których zadaniem było ułożenie świątecznego menu, dobranie odpowiedniej zastawy i udekorowanie stołu. Komisja przyznała I miejsce klasie II P4, reprezentowanej przez: Julię Waraksę, Wiktorię Zajączkowską, Klaudię Zielińską i Annę Kaczanowską. Przedstawiciele klasy II PTIzabela Syper, Martyna Grzymkowska, Jakub Gałażyn i Gracjan Radaszkiewicz zajęli II miejsce. Uczniowie klasy II AB: Patrycja Stankiewicz, Klaudia Sawicka, Elżbieta Misiukiewicz oraz Klaudia Kupiec zajęli III miejsce.  
   Nagrodę publiczności, przyznaną przez głosowanie na naszym szkolnym profilu w mediach społecznościowych, otrzymała klasa I PT. Gratulujemy zwycięzcom!