Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Wydarzenia

20191025 135013

     W dn. 25 października 2019 r. uczniowie klasy I PT oraz młodzież ze Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w sprzątaniu grobów na suwalskim cmentarzu. Uczniowie zadbali o mogiły naszych nauczycieli oraz osób zapomnianych,  których już nikt nie odwiedza. Po uprzątnięciu liści, wyrwaniu chwastów i umyciu pomników  uczniowie zapalili znicze, postawili kwiaty. Młodzież nie zapomniała także o modlitwie za dusze zmarłych, która jest wyrazem naszego szacunku, kultury duchowej i pamięci o tych, którzy odeszli .

20191021 121021     21 października swoje święto obchodzili architekci krajobrazu. W związku z tym młodzież z klas pierwszych i klasy maturalnej wraz z opiekunem Moniką Michniewicz dostarczyła całej społeczności szkolnej niezapomnianych, estetycznych wrażeń.
     W tym dniu gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Słobódce, którzy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. W czasie zajęć mogli wykazać się swoim zmysłem artystycznym oraz zdolnościami manualnymi, komponując pierwsze prace architektoniczne.

Czytaj więcej...

7890634.3

    17 września większość uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wyjściu do kina. Obejrzeliśmy film pt. „Piłsudski”.
    Ekranizacja podobała się uczniom i nauczycielom, gdyż nawiązywała do faktów  historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Z kolei na młodzieży wrażenie wywarła kreacja głównego bohatera, który został przedstawiony jako zwykły człowiek, miewający miłostki, zmagający się z problemami codziennej egzystencji oraz posiadający silny, wybuchowy charakter i dosadny sposób wyrażania się.

Z okazji Dnia Krajobrazu zapraszamy 21 PAŹDZIERNIKA 2019 R.
ZAPRASZAMY DYREKCJĘ , WSZYSTKICH NAUCZYCIELI ORAZ UCZNIÓW na otwarcie wystawy WODA W JESIENNEJ SCENERII
MIEJSCE: AULA
GODZINA: OD 8 DO 14:50
ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA JESIENNYCH PRAC  ORAZ GŁOSOWANIA NA NAJCIEKAWSZE UJĘCIE WODY
 
Architekci Krajobrazu

 DSC 0080
    Dzień Chleba,
w tym roku obchodzony 18 października, jest świętem na stałe wpisanym w tradycję naszej szkoły. Warto dodać, że został zorganizowany już po raz dziewiąty. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na jakość spożywanego chleba, który stanowi podstawowy składnik naszego pożywienia. Zatem warto poznać techniki jego wypieku, a czasem samodzielnie upiec chrupiący i pachnący bochen w domu.

Czytaj więcej...