Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Wydarzenia

d303

     Bieżący rok szkolny jest wyjątkowy, gdyż obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
     Wśród wielu inicjatyw organizowanych przez naszą szkołę ku uczczeniu ważnej rocznicy było ogólnoszkolne wyjście do kina. 17 września młodzież wraz z nauczycielami wybrała się na film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.
    
Film wywołał wiele emocji wśród uczniów. Młodzież była poruszona determinacją i wolą walki z wrogiem polskich asów lotnictwa. Z wielu ust padały słowa podziwu dla gotowości pilotów do poświęcenia życia i zrezygnowania z możliwości przebywania blisko rodziny.


     Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie, odbyło się 12 czerwca, grupka uczniów naszej szkoły, obejrzała film poświęcony żołnierzom podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Ukazywał represje spadające na partyzantów i ich rodziny oraz brutalne działania ówczesnych władz zmierzające do zatarcia pamięci o nich. Motywem wiodącym fabuły były losy Józefa Franczaka „Lalusia”, który ukrywał się na Lubelszczyźnie do 1963, ostatni partyzant był zawodowym żołnierzem II Rzeczpospolitej, w czasie okupacji żołnierzem Armii Krajowej.

Wigry 4

     Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas brała udział w projekcie promującym sport, organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej.
     Pierwszą częścią projektu były warsztaty edukacyjne, prowadzone przez redaktora naczelnego miesięcznika ,,Martyria” – ks. Krzysztofa Zubrzyckiego. Drugą część projektu stanowiła wyprawa do Pokamedulskiego Klasztoru na Wigrach. Wolontariusze najpierw z przewodnikiem – dr Ryszardem Sawickim zwiedzili klasztor, a następnie wzięli udział w zawodach sportowych.

Czytaj więcej...

DSC 1030Dnia 14.05.2018 r. odbyło się szkolenie z obsługi programów do zarządzania stadem krów mlecznych. W szkoleniu wzięła udział klasa II TR.

Czytaj więcej...