Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa I Architektury Krajobrazu „GARDENIA” w Poznaniu
(13.12.2022)

W tegorocznych Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, uczestniczyło 20 uczniów klas technik architektury krajobrazu. Wyjazd edukacyjny odbywał się w dniach 18-20.11.2022 r.  pod opieką P. Magdaleny Walas i P. Marty Pogorzelskiej, dzięki wsparciu finansowym projektu „Szansa na starcie” o nr RPPD.03.03.01-20-0278/19.

Hasłem przewodnim edycji 2022 był

„Ekologiczny ogród”. Uczniowie przez dwa dni zapoznawali się z trendami i nowościach branżowymi oraz z trendami panującymi w florystyce.

Uczniowie będąc w Poznaniu zwiedzili średniowieczne serce Poznania – Stare Miasto, zapoznali się z przykładem rewitalizacji Starego Browaru, a trzeciego dnia zachwycili się różnorodnością gatunkową roślin zgromadzonych w Poznańskiej Palmiarni.

Relację z wyjazdu przedstawia galeria zdjęć.

Magdalena Walas