Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

różności

DSCN3704

     "Wigilia to okazja, aby człowiek wyciągnął rękę do drugiego człowieka w geście pojednania i pomocy".
     Zgodnie z tym przekonaniem klasy IV TR i IV TAK z wychowawczyniami Joanną Okrągłą i Karoliną Chmielewską, przygotowały wspólne „Przed święcie Bożego Narodzenia”. Atmosfera była wyjątkowa i mocno związana z tradycjami świątecznymi. Rozpoczęła się odczytaniem fragmentu z Pisma Św. oraz wspólną modlitwą - prosiliśmy o powodzenie na egzaminach zawodowych i maturalnych, o pomyślność w życiu osobistym.

Czytaj więcej...

nekrolog krzyz

Z bólem i żalem informujemy o śmierci absolwenta i wieloletniego
pracownika naszej szkoły – Czesława Chmielewskiego.
Msza św. p ogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym pw. Matki
Bożej Miłosierdzia 24 listopada 2016 roku o godzinie 12.00.

           Uczniowie naszej Szkoły, pod opieką Pani Małgorzaty Best, wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu, w spotkaniu autorskim z Panem Piotrem Wdowiakiem, twórcą wystawy „Czerwonym tramwajem do przystanku niepodległość” oraz książki „Bałtycka Droga i Żywy Łańcuch - Lwów - Kijów”.

Czytaj więcej...

     W minionym tygodniu uczennice ZS CKR w Suwałkach, pod opieką Pani Joanny Łanczkowskiej, wzięły udział w pokazie makijażu, który wykonały studentki trzeciego roku kosmetologii PWSZ w Suwałkach.

Czytaj więcej...

        Dwoje uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach, Edyta Hołdyńska i Piotr Milewski,  uczestniczyło w praktykach zagranicznych organizowanych przez Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.  Uczniowie klasy o profilu technik rolnik wyjechali do Niemiec na trzymiesięczne praktyki (lipiec – wrzesień). Staż zawodowy organizowany był w ramach projektu pod nazwą „Nowe umiejętności – większe szanse na europejskim rynku rolnym – staż zawodowy uczniów szkół rolniczych”. Został on dofinansowany  w ramach projektu ERASMUS+ , który jest realizowany przez  Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu ERASMUS+ w Warszawie- projekt nr 2014-1-PL01-KA102-000721.

Czytaj więcej...