Dn. 2.10.2020 r. gościliśmy w naszej szkole misjonarza z Boliwii ks. Sławomira Cimochowskiego. Z uwagi na aktualny stan epidemiczny, w spotkaniu mogła uczestniczyć jedynie niewielka grupa uczniów.
Misjonarz opowiedział o swojej pracy na obrzeżach miasta Santa Cruz. Zwrócił szczególną uwagę na ciężkie warunki materialne tamtejszych mieszkańców, zwłaszcza w dobie pandemii.
     Po zakończonym spotkaniu młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wręczyła księdzu pieniądze, za które- dzięki hojności całej społeczności naszej szkoły- zakupi słodycze i upominki na Boże Narodzenie dla najbiedniejszych dzieci w swojej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Członkowie SKC