• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Wieczór filmowy w bibliotece
(20.06.2022)

Grupa wychowanków internatu spędziła czerwcowe popołudnie w bibliotece szkolnej.  Wyemitowany został film Cudowny chłopak w reżyserii Stephena Chbosky'ego, który stworzono w oparciu o książkę Cudowny Chłopak Raquel J. Palacio. Film opowiada o przygodach rezolutnego i inteligentnego chłopca o imieniu Auggi, który od urodzenia

ma zdeformowaną twarz. Główny bohater chce udowodnić swoim szkolnym rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd. W produkcji poruszono takie problemy jak akceptacja, mobbing i uprzedzenie.  Godnym zapamiętania są ważne słowa wypowiedziane przez jednego z bohaterów - „Bycie miłym jest pierwszym krokiem do okazywania życzliwości".

Nauczyciele bibliotekarze