Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 2021_2022/22_04_20_przesadzanie_drzew is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Przesadzania dużych drzew - drugie wydarzenie tego typu w naszym mieście
(20.04.2022)

Czasami jest tak, że na etapie projektu budowy infrastruktury drogowej drzewo koliduje z planowaną inwestycją.  Coś z drzewem trzeba zrobić. Oczywiście najprościej jest je wyciąć. Jest jednak inny na to sposób. Prosty nie jest, ale

nie jest niewykonalny. Duże, piękne drzewa można przesadzić. Ale trzeba się dobrze przygotować i całe przedsięwzięcie zaplanować.

O tym, że drzew podczas prac budowlanych nie trzeba wycinać w dniach 6 -7 kwietnia przekonali się uczniowie klas technikum architektury krajobrazu 1 HT, 2HT oraz 3FTH. Proces przesadzenia dużych drzew nie zdarza się jednak często. Dzięki Pani Magdalenie Walas, Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz firmy Treeland uczniowie ZSCKR mogli być świadkami przesadzania drzew, które było drugim wydarzeniem tego typu w naszym mieście. Kilkanaście sztuk drzew zmieniło swoje miejsce lokalizacji i będą objęte 3- letnią gwarancją wykonania usługi. Jednocześnie przez kolejne lata będziemy mogli przypatrywać się efektom tych działań i odpowiadać sobie na pytania: czy zabieg udał się i jakie są jego konsekwencje dla wzrostu, rozwoju drzew i dalszego kształtowania zieleni w  naszym mieście.

{gallery}2021_2022/22_04_20_przesadzanie_drzew{/gallery}