Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     Rok 2021 został ogłoszony rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Baczyński”, którego celem jest uczczenie i upamiętnienie działalności i życia wyjątkowego artysty. Projekt odbywa się w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie przygotowali film, w którym ukazują się jako wrażliwi recytatorzy poezji polskiego poety czasu wojny - jednego z przedstawicieli pokolenia Kolumbów, a jednocześnie żołnierza, który w wieku 23 lat zginął w czasie walk powstańczych w 1944 roku. „Półmrok” to uczniowska próba wczucia się w sytuację ludzi z lat II wojny światowej, przeniesienia się w trudne realia tamtych czasów, świadectwo ogromnej wrażliwości młodych. Sami zobaczcie!