Doradca zawodowy

12.50-14.00

9.35-10.45

13.10-14.00

Gabinet doradcy mieści się w budynku głównym szkoły, I piętro, s.24.

Doradca zawodowy
mgr Zyta Wiszniewska
Godziny pracy doradcy zawodowego w roku szkolnym 2017/2018

8.30-9.35

11.30-12.25

9.40-10.40

9.40-10.45

11.30-12.25

Bogata oferta edukacyjna , powstawanie nowych zawodów i specjalizacji, wszechobecna kultura sukcesu oraz duża konkurencja na rynku pracy stwarzają potrzebę wspierania młodzieży w procesie podejmowania decyzji edukacyjno - zawodowych. Istotne jest aby wybory dokonywane przez dzieci i młodzież były zgodne z ich zainteresowaniami, uzdolnieniami, możliwościami i hierarchią wartości. Ważnym wydaje się być również przygotowywanie młodzieży do nowego - postmodernistycznego rynku pracy, w którym edukacja pełni rolę kluczową. Trafność wyborów edukacyjnych i zawodowych pozwoli młodym ludziom na samorealizację, a wykonywany zawód będzie sprawiał satysfakcję.
I tu dochodzimy do sedna... Należy młodzieży pomóc.
Kto i jak ma to zrobić?

Kto?
- szkolny doradca zawodowy.

Jak?
- poprzez rozwój poradnictwa zawodowego w szkołach, które umożliwi młodym ludziom poznanie siebie, swoich kompetencji, umiejętności i ułatwi odnalezienie się na rynku pracy.
To właśnie w szkole jest możliwy codzienny, bezpośredni kontakt doradcy zawodowego z uczniami. Nasz Zespół ma taką możliwość już od kilku lat. Obecność doradców i ich działania pomagają młodzieży, skłaniają ich do refleksji nad własną karierą edukacyjną i zawodową.

Szczególną uwagę poświęcamy na :

• poznanie siebie i swojego temperamentu,
  • poznanie  mocnych i słabych stron charakteru,
  • przygotowanie młodzieży do podejmowania dalszych decyzji życiowych i zawodowych,
  • pomoc i wsparcie w tworzeniu przyszłej drogi kariery zawodowej, w szczególności drogi kariery edukacyjnej
  • wpływanie na postawy młodzieży wobec rynku pracy,
  • wspieranie rodziców w podejmowaniu przez nich działań doradczych na rzecz młodzieży.