Wizyta w Azylu
(16.05.2022)

Dzień Przedsiębiorczości w tym roku szczególnie obchodziła klasa 3 technikum weterynarii, której uczniowie zaangażowali się w działalność na rzecz suwalskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Grupa uczniów, pod opieką Pani Małgorzaty Best, udała się do koTOZ-u przy ul. Minkiewicza 38, zaś pozostali - pod opieką doradcy zawodowego, pani Zyty Wiszniewskiej - wyjechali do schroniska - Azylu dla starszych psów w

Mikołajewie. Młodzież z ochotą i otwartym sercem hojnie rozpieszczała zwierzaki, obdarowując je smakołykami, pieszczotami i zabawą. Wspólna wyprawa nad jezioro dała wszystkim uczestnikom wiele radości i satysfakcji.
Uczniowie mieli wyjątkową okazję poznać jak działa schronisko i na czym polega praca wolontariusza. Azyl w Mikołajewie skupia psy porzucone, schorowane, stare, często okaleczone, które wymagają całodobowej opieki. Być może ktoś z uczniów tej klasy w przyszłości podejmie się podobnej pracy i zostanie wolontariuszem w schronisku dla zwierząt.

Zyta Wiszniewska