Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Od 1 marca 2011 uczniowie ZSCKR im. W. Witosa w Suwałkach uczestniczą w realizacji projektu ,,Wzmocnienie kompetencji kluczowych w zakresie inicjatywności i przedsiębiorczości wśród uczniów szkół rolniczych w Polsce – CEKIN”.

Uczestnikami projektu jest 24 osobowa klasa I TRK. Zajęcia realizowane są w ramach przedmiotu ROW ,,Rozwój Obszarów Wiejskich”. Celem przedmiotu jest rozwijanie kompetencji uczniów w rozumieniu procesów zachodzących na wsi. Przedmiot przyczyni się do lepszego przygotowania absolwentów szkół do aktywnego udziału w życiu społecznym i gospodarczym społeczności wiejskich i ma małych miasteczek, podniesie poziom innowacyjności i przedsiębiorczości.

Szkolnym koordynatorem projektu jest mgr inż. Regina Renowicka.

 

W ramach projektu realizowane będę bloki tematyczne:

 

·       Wieś, w której mieszkam

·       Organizacje i instytucje w życiu wsi

·       Architektura wiejska i ład przestrzenny

·       Przedsiębiorczości wiejska

·       Turystyka wiejska

·       Produkty lokalne i regionalne

·       Kultura na wsi

·       Środowisko i odnawialne źródło energii

·       Internet

·       Programy adresowane do społeczności wiejskich

·       LEADER

·       Moja wieś jutra