Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

IMG 9719

     10 czerwca 2016 roku w naszej Szkole miało miejsce zjawisko niecodzienne. O godzinie 10-tej zebraliśmy się na dziedzińcu, by zademonstrować naszą miłość do książek, a tym samym wesprzeć Ogólnopolską Akcję Masowego Czytania. Badania pokazują, że 63 % Polaków nie czyta książek – chcemy pokazać, że nie dotyczy to naszej społeczności i pragniemy kreować modę na czytanie.

      Wspólnie utworzyliśmy niesamowity pociąg, do którego zasiedli podróżni z ważnym biletem na przejazd – przyniesioną ze sobą książką. W pierwszym wagonie wygodnie zasiadła kadra kierownicza, a tuż za nią nauczyciele, uczniowie i pracownicy – jednym słowem, wszyscy ci, którzy poczuli nieodparty pociąg do czytania. W promieniach czerwcowego słońca zagłębiliśmy się lekturze i staliśmy się najbardziej zaczytaną szkołą w mieście. Nad przebiegiem akcji czuwała Pani Małgorzata Best, którą w kwestiach technicznych wspierały mole książkowe z klasy 1 TAK i 2 TGa.