Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

sienkiewicz

     29 kwietnia 2016 minął termin składania prac konkursowych dotyczących Henryka Sienkiewicza lub jego dzieł. Uczniowie mogli wykazać się w kilku kategoriach twórczych – projekt okładki jednej z książek, komiks przedstawiający losy wybranych bohaterów, karykatura twórcy, album na temat Sienkiewicza, opowiadanie twórcze lub quiz na temat życia i twórczości pisarza.

     Prace oddawane były w ręce nieocenionej pani bibliotekarki, a następnie ocenione przez komisję. Zwycięska praca wykonana została przez Alicję Możejewską – uczennica klasy 3 TAK stworzyła karykaturalny portret noblisty, natomiast drugie miejsce przypadło Elżbiecie Kaszubie (2TGa) za opracowanie albumu.

     Główną ideą przyświecającą temu konkursowi było upowszechnienie wiedzy na temat tego wybitnego twórcy oraz jego dzieł.

     Gratulujemy wygranej i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach w przyszłości.