Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

29 września 2021 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej książnicy. Wydarzenie to połączone było z dwoma innymi, równie ważnymi akcjami, promującymi czytelnictwo. Uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz włączyliśmy się w ogólnopolską akcję czytelniczą „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali fragmentów tej słynnej tragifarsy w wykonaniu Dyrekcji i Kadry kierowniczej szkoły oraz Pań bibliotekarek z Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Natomiast uczniowie z klasy 1 PT – Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych odegrali fragment uwspółcześnionej wersji tego utworu. Uroczystość prowadziła GABRIELA ZAPOLSKA - uczennica klasy 1 PT.  

Galeria zdjęć z tego wydarzenia.