Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Grupa uczniów mieszkających w internacie, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy uczestniczyła w kolejnym spotkaniu autorskim, które miało miejsce w bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Po raz kolejny udało się też zdobyć autograf bohatera wieczoru. Gościem spotkania był pisarz i dziennikarz filmowy Bartosz Michalak, autor książki pt. „Wajda. Kronika wypadków filmowych”. Spotkanie było tym bardziej interesujące, gdyż rok 2021 w Suwałkach poświęcony jest Andrzejowi Wajdzie - wybitnemu polskiemu reżyserowi, który urodził się w naszym mieście.

            Za zasługi dla rozwoju kinematografii Andrzej Wajda był wielokrotnie nagradzany, między innymi w 2000 roku za całokształt twórczości otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej (Oscara) oraz uhonorowany Złotym Niedźwiedziem, Cezarem oraz Złotym Lwem. Fotogaleria z tego wydarzenia poniżej: