Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

kr

     Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest  w ponad 100 krajach na całym świecie! Jest to święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek oraz czytelników.
     Dzień Książki, jako oficjalne święto ustanowione zostało po raz pierwszy w 1930 r. w Hiszpanii. Zgodnie z tradycją, w tym dniu kobietom wręczano czerwone róże,  jako symbol krwi smoka, którego pokonał św. Jerzy (patron Katalonii), a panie rewanżowały się podarunkami w postaci książek.
     Z okazji Światowego Dnia Książki nauczyciele bibliotekarze zapraszają wszystkich miłośników czytania do udziału w: foto konkursie „Z książką mi do twarzy”, konkursie literackim „Książki z kuchnią w tle” - zadaniem jest odgadnięcie tytułów książek, z których pochodzą cytaty kulinarne oraz konkursie plastycznym, polegającym na zaprojektowaniu mema książkowego (technika dowolna). Zdjęcia, prace plastyczne i odpowiedzi można dostarczać do biblioteki szkolnej osobiście (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa) bądź wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do końca kwietnia.

     Zapraszamy do wspólnej zabawy i liczymy na Waszą aktywność! Dla zwycięzców przewidziane są nagrody!

 Nauczyciele bibliotekarze