Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

111
     Uczennice klasy trzeciej PT podczas zajęć bibliotecznych wzięły udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”, która została zapoczątkowana w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce tę akcję zainicjowała w 1994 roku  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
     Celem wspólnej lekcji poszanowania środowiska jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dziewczęta sprzątały najbliższą okolicę naszej szkoły.
     Zachęcamy wszystkich do podobnych działań i codziennej troski o środowisko naturalne, nasze narodowe dobro!

Nauczyciele bibliotekarze.