Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

20200221 094955

     21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Do obchodów tego święta włączyli się uczniowie naszej szkoły. Aby przypomnieć wszystkim, jak ważny jest szacunek do mowy ojczystej, uczniowie klasy II PT przygotowali program artystyczny, który obejrzeć mogła cała społeczność szkolna. Zwracając szczególną uwagę na kolejne pokolenia największych polskich poetów, wspaniale ukazali piękno i wartość języka polskiego.
     Piątkowy dzień upłynął także pod znakiem rywalizacji i zabawy. Zawodom nie było końca! Na uczniów klasy II LT czekał polonistyczny escape room. Pierwszoklasiści przekonali się, że dyktando wcale nie musi być nudne! W bieganym, mieli możliwość sprawdzenia nie tylko swojej wiedzy ortograficznej, ale i sprawności fizycznej. Natomiast reprezentanci klas II, III i IV w Konkursie Poprawnej Polszczyzny zmagali się z wcale niełatwymi umiejętnościami językowymi. Zabawy pobudziły uczniów, wywołując wiele szczerych uśmiechów.
     Nad wszystkim czuwały Panie polonistki: Marta Baluta i Ewa Pawłowska oraz Panie bibliotekarki: Małgorzata BestElżbieta Kliszewska oraz Marta Witkowska.