Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

123456748            8 stycznia chętni uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w wieczorze filmowym w bibliotece szkolnej. Po poczęstunku i prezentacji na temat życia oraz działalności filozoficznej Sokratesa, wyemitowany został film „Piękny umysł”. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli produkcję opartą na prawdziwej historii geniusza matematyki - J. F. Nasha, którego osiągnięcia zostały dostrzeżone i uhonorowane nagrodą Nobla. Pomimo, że wybitny matematyk cierpiał na schizofrenię to posiadał piękny i genialny umysł, który stworzył mu inny świat, zaprojektował inne i pełne żaru życie, pozwolił docenić siłę i wagę uczucia, by w końcu pomóc mu pokonać chorobę.
            Gościem wieczoru była Pani wicedyrektor A. M. Brzezińska, a inicjatorką pomysłu na jego zorganizowanie była Pani B. Bykowska. W przygotowaniach, przebiegu i opiece nad uczniami wzięły udział Panie: M. Best, E. Bielecka, B. Bykowska, M. Chmielewska, E. Kliszewska i M. Witkowska.