Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

pobrane

     29 października uczniowie wszystkich klas maturalnych uczcili pamięć o polskim pisarzu Gustawie Herlingu – Grudzińskim, któremu poświęcony jest rok 2019.
     W tym dniu nauczyciele bibliotekarze – Marta Witkowska, Małgorzata Best i Elżbieta Kliszewska wraz z Martą Balutą zaprosiły młodzież na spektakl teatralny, będący adaptacją najbardziej znanego utworu artysty, pt. „Inny świat”. Seans rozpoczął się krótką prezentacją sylwetki pisarza i jego twórczości. Uczniów zaś najbardziej zainteresował sposób przełożenia języka literackiego na język teatralny oraz przedstawienie rzeczywistości łagrów sowieckich na scenie teatralnej.