Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

2019/2020

123456748            8 stycznia chętni uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w wieczorze filmowym w bibliotece szkolnej. Po poczęstunku i prezentacji na temat życia oraz działalności filozoficznej Sokratesa, wyemitowany został film „Piękny umysł”. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli produkcję opartą na prawdziwej historii geniusza matematyki - J. F. Nasha, którego osiągnięcia zostały dostrzeżone i uhonorowane nagrodą Nobla. Pomimo, że wybitny matematyk cierpiał na schizofrenię to posiadał piękny i genialny umysł, który stworzył mu inny świat, zaprojektował inne i pełne żaru życie, pozwolił docenić siłę i wagę uczucia, by w końcu pomóc mu pokonać chorobę.

Czytaj więcej...

IMG 2842

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do świątecznych wypożyczeń i polecają ciekawe powieści o tematyce bożonarodzeniowej.

Udane święta, to święta z książką!

123456
     Uczniowie klasy IV PT i IV MTH, pod opieką Pani Małgorzaty Best i Pani Elżbiety Kliszewskiej, wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Ideologie współczesnego świata”. Zajęcia miały miejsce w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach, a prowadziła je Pani Edyta Krzyżanowska. Maturzyści zapoznali się z wybranymi poglądami na świat i życie społeczne oraz wartościami i celami określonych grup społecznych. Kształcili też swoje umiejętności związane z autoprezentacją i wystąpieniami publicznymi.

Czytaj więcej...

pobrane

     29 października uczniowie wszystkich klas maturalnych uczcili pamięć o polskim pisarzu Gustawie Herlingu – Grudzińskim, któremu poświęcony jest rok 2019.
     W tym dniu nauczyciele bibliotekarze – Marta Witkowska, Małgorzata Best i Elżbieta Kliszewska wraz z Martą Balutą zaprosiły młodzież na spektakl teatralny, będący adaptacją najbardziej znanego utworu artysty, pt. „Inny świat”. Seans rozpoczął się krótką prezentacją sylwetki pisarza i jego twórczości. Uczniów zaś najbardziej zainteresował sposób przełożenia języka literackiego na język teatralny oraz przedstawienie rzeczywistości łagrów sowieckich na scenie teatralnej.

IMG 6124
     Uczniowie klas pierwszych mieszkający w Internacie oraz uczniowie klasy II TW wraz  z wychowawczynią Panią Pauliną Jurgielewicz, wzięli udział w kolejnej akcji promującej czytelnictwo. Tym razem była to „Noc z biblioteką”, którą zorganizowali nauczyciele bibliotekarze i Pani kierownik internatu.  Honorowymi gośćmi wieczoru były Pani dyrektor Jolanta Nikścin i Pani wicedyrektor Arletta Małgorzata Brzezińska. Impreza czytelnicza rozpoczęła się wspólnym odtańczeniem radosnej belgijki. Następnie, przy wtórze salw śmiechu i w atmosferze radości, wszyscy układali domino z książek oraz wznosili inne przeróżne  konstrukcje. Kreatywność uczniów sięgała sufitu! Widać to na zdjęciach autorstwa Emilki Tyczkowskiej (kl. IV PT) i Joasi Bronickiej (kl. II TW). Podczas wieczoru można było też wykazać się wiedzą o Polsce i bić rekordy w „Kole fortuny”. Na koniec wszyscy zebrani posilili się przepyszną babką ziemniaczaną, za którą serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Syrycy!

ncz2019

     27 września uczniowie klas pierwszych naszej Szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość Pasowania na czytelnika zbiegła się z dwoma innymi ważnymi wydarzeniami popularyzującymi czytelnictwo - Narodowe Czytanie i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Drużyny złożone z przedstawicieli klas pierwszych wraz z kapitanami, w których role wcieliła się Kadra Kierownicza Szkoły, wybrani pracownicy i zaproszeni goście, odkrywały piękno oraz aktualność Nowel polskich. Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Aktu pasowania dokonała Pani wicedyrektor A. M. Brzezińska, a pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani dyrektor J. Nikścin
     Wszystkim (zarówno nauczycielom, jak i uczniom), którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości bibliotecznej i wzięli w niej czynny udział, serdeczne podziękowania składają nauczyciele bibliotekarze.

Czytaj więcej...